AK PARTİ'DE SÜREÇ BAŞLADI! ADAYLIK DİLEKÇELERİ HAZIR

AK Parti'de belediye başkan aday adaylığı dilekçeleri yazılmaya başlandı.

AK PARTİ'DE SÜREÇ BAŞLADI! ADAYLIK DİLEKÇELERİ HAZIR
banner3

Sakarya'da 17 belediye için 200'ün üzerinde başvuru yapılması bekleniyor. 


SÜREÇ BAŞLADI 
2019 Mart ayında gerçekleştirilecek Yerel Seçimler için aday adaylığı süreci işlemeye başladı. Sakarya'da 16 ilçe belediyesi ve Büyükşehir Belediyesi için aday adayı olmak isteyenler "Belediye Başkanlığı Aday Adayı Başvuru Formu"nu doldurarak ilçe başkanlıklarına başvuracaklar. AK Parti Genel Merkezi'nden yapılan açıklamada başvuruların 3 Eylül tarihinden itibaren alınmaya başlanacağı duyurulmuştu. Edinilen bilgiye göre bu ayın sonuna kadar başvurular alınacak. 


MÜLAKATLAR EKİM'DE 
Ak Partili aday adayları partiden izin almadan adaylıklarını kamuoyu ve basınla paylaşamayacak. AK Parti aday belirleme takvimine göre, mülakatların ekim ayından itibaren başlaması planlanıyor. Mülakatlar sırasında aday adayları kendi projelerini en detaylı şekilde anlatacak. Ayrıca parti yönetimin yapmış olduğu anketler de adayların belirlenmesi sürecinde etkili olacak. 

 

NABIZ TUTULACAK 
AK Parti'de genel merkez tarafından oluşturulan aday değerlendirme komisyonu adayların projelerini titiz bir şekilde inceleyecek. Komisyon, il ve ilçelerde halkın nabzını da tutarak aday adayların halkta karşılıkları olup olmadığını değerlendirecek. Yapılacak değerlendirmelerin ardından Büyükşehir ve ilçe belediye başkan adayları belirlenmiş olacak. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2018, 16:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER