AK Parti'de Ekrem Yüce İzdihamı

İl Başkanlığı önünde toplanan 100’lerce partiliye sahnenin çökme ihtimaline rağmen hitap eden Başkan Adayı Yüce, “Cumhurbaşkanımız ‘Biz sana 17 belediye veriyoruz. Senden de 17 belediyeyi tekrar istiyoruz’ dedi. Ben de ‘Emredersiniz’ dedim. Bunun için çalışacağız. 17 Belediyeyi de alacağız” dedi.

AK Parti'de Ekrem Yüce İzdihamı
banner3

AK Parti Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce şehre geldi. 18.00’da Sakarya Gişelerinde karşılanan Yüce, daha sonra AK Parti İl Başkanlığındaki programa geçti. Başkan Adaylarını karşılamak için yüzlerce partili AK Parti İl Başkanlığı önüne akın etti. Yağan yağmura rağmen Yüce’yle buluşmak için bekleyen kalabalıkta coşku üst düzeydi.

Sahne Çöküyordu!

Ekrem Yüce alana geldiğinde ise adeta izdiham oluştu. Aday Yüce, zorlukla sahneye çıkabilirken sahne üstünde de bir anda izdiham oluştu. Program sunucusunun sahnenin çökme ihtimalinden dolayı İl Başkanı, İl Gençlik Kolları Başkanı, İl Kadın Kolları Başkanı, ilçe başkanları ve ilçe belediye başkanları dışında herkesin inmesi gerektiği ikazlarına rağmen kalabalık bir türlü sahneyi terk etmedi. Bazı il yöneticileri de duruma tepki göstermek adına sahneden indi.

“Yüce ile 89’dan beri dostuz”

Sahnenin çökme ihtimaline rağmen konuşmasına başlayan İl Başkanı Fevzi Kılıç, “Yoğun bir süreci geride bıraktık. Yol arkadaşımız Ekrem Yüce Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak belirlendi. Ekrem Yüce ile 1989 yılından itibaren dostluğumuz var. Bundan sonra da beraberce çalışmalarımızı yürüteceğiz” dedi.

Erdoğan’ın 17-0 Talebi

İl Başkanı Kılıç’tan sonra konuşmasına yağan yağmura ithafta bulunarak ‘beraber yürüdük biz bu yollarda, beraber ıslandık yağan yağmurda’ sloganıyla başlayan Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem Yüce, “Cumhurbaşkanımız ‘Biz sana 17 belediye veriyoruz. Senden de 17 belediyeyi tekrar istiyoruz’ dedi. Ben de ‘Emredersiniz’ dedim. Bunun için çalışacağız. 17 Belediyeyi de alacağız” ifadelerini kullandı.

“Hizmetkar Olacağım”

Yüce, gönül belediyeciliği vurgusunu yaparak, “Aranıza başkan olarak gelmiyorum. Hizmetkar olmak için geliyorum. Hizmet için geliyorum. Gönül Belediyeciliği için geliyorum. İnşallah gönül belediyeciliğini tüm Sakarya’da uygulayacağız. Bu yağışlı havaya rağmen buralara kadar geldiğiniz için hepinize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Üç Ana Unsur

Ekrem Yüce konuşmasının devamında "Sakarya'mızda üç ana temel üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bir şehrin marka şehir olabilmesi için, tüm şehirler arasında farkındalığını ortaya koymak için üç ana temel unsur üzerine çalışmak gerekiyor. Bunlardan bir tanesi ilim. İlim yoksa hiçbir şey yoktur. Onun için Sakarya denildiği zaman akla üniversitemiz gelmeli, bilim gelmeli, eğitim gelmeli. Bunun için üniversitelerimize elimizden geldiğince destek vereceğiz. İkinci unsurumuz da spordur. Bir şehir sporda geride kalmışsa marka şehir olamaz. Onun için Sakaryaspor'umuzu Türkiye ve dünyada tekrar en iyi noktaya getirmek için çalışacağız. Üçüncü unsurumuz da ekonomik yapı ve kültür. Rize deyince akla çay gelir, Konya denince Mevlana. Sakarya denince de akla yiğit insanlar gelir. İnşallah Sakarya ürünleriyle, hizmetleriyle, sporuyla, eğitimiyle tanınacak" dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2018, 19:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER