banner28

AK Parti'de Aday Adayları Sessiz ve Derinden İlerliyor

AK Parti’de gündem 12 Eylül Cumartesi günü gerçekleşecek olan 5. Olağan Büyük Kongre…

AK Parti'de Aday Adayları Sessiz ve Derinden İlerliyor
banner3

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayları yaklaşan 1 Kasım seçimleri öncesinde sessiz ve derinden hareket ediyor. 12 Eylül’de gerçekleşecek olan 5. Olağan Büyük Kongre’nin listelerin belirlenmesinde öneminin büyük olduğunu bilen aday adayları, çalışmalarını ve Ankara’da ki kulislerini buna göre hareketlendiriyor.

1 Kasım seçimleri için 32 aday adayı müracaat etmişti. Aday adaylarının hiç birinin henüz halk arasına inmemesi kongrenin önemini bir kez daha gözler önüne seriyor.

Kongreden sonra 1 hafta içinde adayların açıklanacağı bilinirken, sessiz ve derinden hareket eden milletvekili aday adaylarından hangilerinin listede olacağını Sakarya kamuoyu merakla bekliyor.

1 Kasım seçimleri için favori milletvekili adayları arasında mevcut milletvekilleri Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz ve Ali İnci, 3 dönem milletvekilliği yapan Şaban Dişli ve Ayhan Sefer Üstün, 7 Haziranda da aday adayı olan Aile ve Sosyal Politikalar eski Bakan Yardımcısı Çiğdem Erdoğan Atabek, geçen dönem 6. Sıra adayı olan Recep Hacıeyüpoğlu, yine 7 haziran seçimleri için aday adayı olan Ebubekir Sofuoğlu, Mahmut Tandoğan, Ernur Toç, Ender Serbes gibi isimler var. Bunların haricinde ilk kez aday adayı olan Harun Sandıkçı’nın da listeyi zorlayabileceği iddia ediliyor.

Güncelleme Tarihi: 18 Kasım 2015, 23:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER