AK Parti Adapazarı Teşkilatı Karıştı

AK Parti Adapazarı teşkilatı gergin günler yaşıyor.

AK Parti Adapazarı Teşkilatı Karıştı
banner3

MEDYAROTA

Son günlerde Cami derneğinden istifa etmesi ile gündeme gelen İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın zor günler yaşadığı öğrenildi.

Camili’de yapımı devam eden Şeyh Edebali Camii derneğindeki görevinden istifa eden ve bu istifasını ‘anlamsız’ bir şekilde yalanlayan AK Parti Adapazarı Mustafa Ak istifa süreci sonrasında ortaya çıkanlardan sonra İl ve ilçe teşkilatından tartışılır duruma geldiği öğrenildi.

Islak imzalı istifa belgesi olduğu halde istifa etmedim diye açıklama yapan Mustafa Ak’ın istifa belgesinin yerel bir gazetede yayınlanmasının ardından yaşanılan süreçte MedyaRota olarak kendisine sorduğumuz hiçbir soruya cevap vermemesi gündemdeki sıcak yerini koruyor.

Yaşanan tüm bu gelişmelerden sonra özellikle Adapazarı ilçe teşkilatında Ak’a karşı büyük tepkiler olduğu öğrenilirken, bazı partililerin ‘Bu nasıl iş anlamakta zorluk çekiyoruz. İmzalı belgesi olduğu halde bunu yalanlayan  biri bizim başımızda, nasıl olur da hala bu göreve devam edebilir? Nerede dürüstlük, doğruluk?” şeklinde serzenişlerde bulundukları ve toplantılarda Mustafa Ak’ı sert şekilde eleştirdikleri öğrenildi.

Öte yandan MedyaRota tarafından Ak’a sorulan soruların altında ciddi bulgular olduğu ve Ak’ın bu soruların cevapları karşısında daha da zor durumda kalacağı iddia ediliyor.

Özellikle Fethullahçı Terör Örgütüne yakın isimler ile temasta oldukları bilinen bazı partilileri koruyup kolladığı iddia edilen Mustafa Ak’ın bu tür isimlerle ne tür bir ilişki içerisinde olduğu merak edilirken, bu sorulara cevap vermeme sebebi olarak ise ilişkilerinin açığa çıkacağından çekinmesi olarak konuşuluyor.

Tüm bunlar yaşanırken AK Parti Sakarya İl yönetiminin de Adapazarı ilçe teşkilatında yaşanan bu krize el attığı ve il başkanı Kılıç’ın bu konuda bazı önlemler alacağı gelen bilgiler arasında.

 

Mustafa Ak'a Sorulan Soruları Okumak İçin tıklayınız

 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2015, 11:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER