AK Parti Adapazarı'nı Kim Yönetiyor?

Teşkilatların görüşünü almak için Sakarya’ya gelen AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı Tülay Kaynarca’nın Adapazarı ilçe teşkilatı ziyaretinde aday adayı olacak olan Mustafa Ak’ın da olması tepkilere yol açtı.

AK Parti Adapazarı'nı Kim Yönetiyor?
banner3

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı, İstanbul Milletvekili ve Sakarya Koordinatörü Tülay Kaynarca, yaklaşan yerel seçimler öncesi ilimize gelerek Adapazarı ve Serdivan ilçe teşkilatlarının yöneticileriyle toplantı düzenledi. İlçe belediyelerinde partinin adaylarını belirlemek için yapılan toplantıda ise eski İlçe Başkanı Mustafa Ak dikkat çekti.

AK’IN ZİYARETTE İŞİ NE?

Adapazarı ilçe yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Milletvekili Tülay Kaynarca, toplantı sonrasında AK Parti İlçe Başkanı Metin Kurtuluş’u makamında ziyaret etti. Ziyarette İl Başkanı Fevzi Kılıç da hazır bulunurken eski İlçe Başkanı Mustafa Ak’ın da teşkilatta olması kafalarda soru işareti oluşturdu. Milletvekili Aday Adaylığı için istifa edip listeye giremedikten sonra siyasi boşluğa düşen eski ilçe başkanı Ak’ın Adapazarı Belediye Başkanlığı için de aday adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Konusu ‘aday belirleme’ olan bir toplantıya aday adayı olacak birinin katılması da bölge koordinatörü olan Tülay Kaynarca’ya yönlendirme yapıldığı yorumlarına neden oldu. Aday adayı olmayı düşünen diğer isimlerin de bu durumdan rahatsız olduğu öğrenildi.

TEŞKİLATA MÜDAHALE EDİYOR

24 Haziran seçimleri öncesinde Milletvekili Aday Adayı olarak İlçe Başkanlığı’ndan istifa eden ve yerine AK Parti Genel Merkez tarafından Metin Kurtuluş’un ilçe başkanı olarak atanması sonrasında Mustafa Ak’ın teşkilatı halen yönettiği de konuşulanlar arasında. Eski Başkan Ak’ın, Gençlik Kolları’nda Başkan Harun Doğrusever’in istifası sonrasında yerine yapılacak atama için sürekli müdahale ettiği iddia ediliyor. Milletvekili Kaynarca’nın ziyaretinde de bulunması Mustafa Ak’ın bir bağı kalmamasına rağmen halen partiyi yönettiğini işaret ediyor.

SOSYAL HESAPLARDA MUSTAFA AK PAYLAŞILIYOR

Öte yandan AK Parti Adapazarı İlçe Teşkilatının twitter hesabında da Mustafa Ak’ın teşkilatta etkili olduğu açıkça görülüyor. Tülay Kaynarca’nın teşkilatı ziyaretini konu alan paylaşımda Mustafa Ak’ın da olduğu fotoğrafa yer verildi. Parti teşkilatının geçmiş paylaşımlarına da bakıldığında eski başkan Ak etiketleniyor ve kendisinin kutlama mesajlarına halen yer veriliyor. İlçe Başkanı Kurtulmuş’un eski Başkan Mustafa Ak’ın gölgesinde bir başkan olarak devam etmesi teşkilat içerisinde huzursuzluklara yol açıyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 14:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER