banner28

AK KADINLARDAN TÜRKMEN DAĞINA YARDIM KAMPANYASI

AK Parti İl Kadın Kolları ve İHH Sakarya Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenlerine yardım için mütevazi kahvaltı programı düzenledi. Bayırbucak’ın öneminin anlatıldığı programda, toplanan yardımlar Türkmen dağına gönderilecek.

AK KADINLARDAN TÜRKMEN DAĞINA YARDIM KAMPANYASI
banner3

AK Parti Sakarya İl Kadın Kolları ve İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Temsilciliği, Bayırbucak Türkmenleri için ‘Türkmen dağına bir el de sen uzat’ isimli dayanışma programı düzenledi. Yoğun katılımla gerçekleşen programda, katılımcılar yapılan konuşmalar ve hazırlanan sinevizyon gösterimi ile Türkmen Dağı’nın önemi hakkında ve yaşananlar hakkında bilgilendirildi.
İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Temsilcisi Sebahattin Aydın, Bayırbucak’ta ciddi mağduriyetlerin yaşandığını ifade ederek, bir seferliğine değil sürekli olarak paylaşmaya açık olmak gerektiğini söyledi. Aydın, yardım kampanyalarının başlamasıyla birlikte Sakarya’dan 37 TIR yardım malzemesinin Bayırbucağa gönderildiğini söyledi.
Konuşmasında Suriye’de yaşanan bir olayı anlatarak başlayan ve duygulanan AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Zehra Hatipoğlu, müslümanlar için dua ederek, programa katılan ve destek veren herkese teşekkür etti.
Programın sonunda Sakarya Üniversitesi (SAÜ) Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ebubekir Sofuoğlu, Bayırbucak Türkmenlerinin Türkiye açıısından öneminden bahsederek, “Kardeşlerimiz orada aslında bizler için savaşıyor. Ve Bayırbucak Türkmenlerinin orada kalması gerekiyor” dedi. Programa katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ayhan Sefer Üstün ise programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 26 Aralık 2015, 12:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER