banner28

AK Gençlik'ten Suriye'ye Yardım

AK Parti İl Gençlik Kolları ile İHH Sakarya Temsilciliği, Suriye’ye bir TIR dolusu kömür gönderdi.

AK Gençlik'ten Suriye'ye Yardım
banner3

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ve 16 İlçe Gençlik Kolları İHH İnsani Yardım Vakfı ile ortaklaşa Suriye’de zulüm gören vatandaşlara bir TIR dolusu kömür yardımı gönderdi. Yardım TIR’ın gönderilmesine AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş, İHH Sakarya Temsilcisi Sebahattin Aydın, AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz ve çok sayıda partili katıldı.
Etkinlikte konuşan İHH Sakarya Temsilcisi Sebahattin Aydın, “Suriye’ye 100. Yardım TIR’ımızı Sakarya AK Parti Gençlik Kollarımızın çalışmasıyla gönderiyoruz. TIR’ımızda 25 ton kömür var özellikle Suriye’nin içerisinde Bayırbucak bölgesinde ve diğer bölgelerde çadır, konteynır kentlerde yaşayan mazlum Suriye halkı bu soğuk kış günlerinde, yardımlarımıza muhtaç durumdaydılar. Ben onlar adına İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir’e, AK Parti teşkilatımıza ve AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanımıza teşekkür ediyorum. Ocak ayı içerisinde Sakarya’dan, Suriye’ye göndermiş olduğumuz altıncı yardım TIR’ı. Bayırbucak bölgesine yönelik olarak göndermiş olduğumuz 19. Yardım TIR’ı. Sakarya bu anlamda bütün kurum, kuruluş ve özellikle AK Parti Teşkilatları ile birlikte gönül vermiş bir şekilde çalışıyor” diye konuştu.
AK Parti Gençlik Kolları Genel Başkanı Melih Ecertaş ise yaptığı konuşmada, “İnsanların sorunlarıyla hem dert olan, ümmetin sorunlarıyla hem dost olan, ülkenin sorunlarıyla da hem hal olan bir gençlik istiyoruz. Böyle bir çalışmanın içerisinde olduğu için Yusuf Demir başkanımıza teşekkür ediyorum. Bu çalışmada İHH’nın katkısı da çok büyük sağ olsunlar Türkiye’nin her köşesinde aktif bir şekilde yardım çalışmalarına, insani yardım faaliyetlerine devam ediyorlar. Bizlerinde bu noktada görevi kolaylaşıyor, sadece iş birliği yapsak yetiyor” ifadelerini kullandı.
Konuşmaların ardından kömür yüklü TIR dualarla Suriye’ye gönderildi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2016, 16:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER