AK Gençlik STK'larla Buluştu

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir ve Yönetim Kurulu Üyeleri, gençliğin gelişimine katkı sağlayacak güzel projelerde birlikte hareket etmek amacıyla şehrimizde faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile bir araya geldi.

AK Gençlik STK'larla Buluştu
banner3

Karşılıklı olarak tanışma ile başlayan toplantıya katılan Sakarya Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Gençlik Meclisi, Sakarya Genç İHH, Milli Eğitimciler Birliği Derneği, SAÜYedirenk, TÜGVA, Yedirenk UOD, Genç Hareket, Özgür-Der, M.T.T.B. Sakarya, İlim ve Hikmet Vakfı, Ribat Gençlik Kolları, KADEM, Engelliler ve Yardımlaşma Derneği, Sakarya Rumeli Balkan Göçmenleri Derneği Gençlik Kolları,

Ensar Vakfı temsilcileri gerçekleştirdikleri faaliyetleri anlattı.

 

STK buluşmaları hakkında konuşan AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir: “Seçim döneminden önce başlattığımız, seçim döneminde ve sonrasında sürdürdüğümüz  tekil STK ziyaretlerimiz ve toplu bir şekilde gerçekleştirdiğimiz STK buluşmalarımız ile,birlikte hareket edebilme yeteneğimizi geliştirme çabamız her geçen gün artarak devam ediyor. Daha önce de dediğimiz gibi ‘sivil toplum kuruluşları toplumun bireysel ve kitlesel gelişimi için çok önemli bir mihenk taşıdır.’ Bu önemin bilincinde olarak ayrı ayrı, parçalı ya da dağınıkbir şekilde değil de bir arada daha iri ve diri bir şekilde gençliğe “dokunacak” güzel projelerde bir arada olmayıtemenni ediyoruz.” dedi.

 

Sakarya’da “Gençliğin Profili”

Sakarya’da “gençliğin profilinin” konuşulduğu toplantıda gençlere “dokunmanın” yolları değerlendirilirken her ay bir araya gelinerek gençliğin gelişimine katkı sağlayacak güzel projelerde birlikte hareket etme kararı alındı.

 

Sakarya Gençlik Heyeti

Ortak bir grup aracılığıyla STK’ların çalışmalarından haberdar olunması ve etkin bir şekilde duyurulması kararının alındığı toplantıda ortak çalışma grubuna “Sakarya Gençlik Heyeti” adı verildi. AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ve STK’lar bünyesinde yer alan birimlerin de kendi içerisinde toplantılar yaparak iletişimin arttırılması kararı alındı.

 

Güncelleme Tarihi: 11 Ocak 2016, 10:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER