Ak Gençler'den Suriye'ye 2 Tır Gıda Yardımı

Ak Parti Sakarya İl Gençlik Kolları İHH aracılığıyla Suriye'ye iki TIR dolusu gıda ve kömür yardımı gönderdi.

Ak Gençler'den Suriye'ye 2 Tır Gıda Yardımı
banner3

İHH İnsani Yardım Vakfınca başlatılan kampanya kapsamında toplanan 2 tır yardım malzemesi, Hatay'ın Reyhanlı ilçesine gönderildi.

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ile vatandaşların desteğiyle toplanan 25 ton kömür, 15 ton un, ayakkabı ve insani yardım malzemeleri partinin il teşkilatı önünden hareket etti.

Dünya sığınmacılara yardım eli uzatmıyor

Törende konuşan AK Parti Sakarya Milletvekili Recep Uncuoğlu, dünyanın, sığınmacılara yardım elini uzatmadığını söyledi.

Gönderilen yardım malzemelerinin mazlumların yarasına derman olmasını dileyen Uncuoğlu, "Yardımlarımız inşallah bereketli ve daim olsun. Yardımlara destekte bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Türkiye güçlü ve merhametli bir ülkedir

AK Parti Sakarya İl Başkanı Fevzi Kılıç, dünyada "güçlü ve merhametli ülke" denildiğinde akla Türkiye'nin geldiğini belirtti.

Türkiye'nin gücüyle bölgedeki savaşı durdurmaya çalıştığını kaydeden Kılıç, "Türkiye, mağdur insanların bir nebze de olsa ihtiyaçlarını karşılamak, onların gönül yorgunluğunu dindirmek adına çok ciddi yardımlar yapıyor. En kısa zamanda barış ve huzurun sağlanması, oradaki insanların rahatça yaşamalarını Allah'tan diliyorum" ifadelerini kullandı.

109. ve 110. Yardım tırlarımız yola çıktı

İHH İnsani Yardım Vakfı Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın’da kentten Suriye'ye 109 ve 110. yardım tırını çıkardıklarını bildirdi.

Sakarya İHH ekiplerinin Azez bölgesinde yardım çalışmalarını yürüttüğünü belirten Aydın, şunları kaydetti:

"Özellikle Halep'in kuzeyinin Türkiye ile irtibatını sağlayan noktaların Rusya tarafından bombardımana tabi tutulması, yoğun göç hareketine sebebiyet verdi. Bunun üzerine İHH yardım ekipleri bölgeye intikal etti. AFAD, Kızılay ve Kilis Valiliğinin destekleriyle içeride bu 50 bin nüfus bölgeye yerleştirildi. Çadırlar kuruldu. Günlük 50 bin kişilik yemek yapılıyor. Bölgede ihtiyaç çok fazla. Çalışmalar sağlıklı yürüyor. Halkımızı bu çalışmalara destek vermeye davet ediyoruz."

Zalimin karşısında dik duracağız ve mazlumun her zaman yanında olacağız

AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları Başkanı Yusuf Demir, AK Gençlik olarak her zaman söylediğimiz bir husus var; “Zalimin karşısında dik duracağız ve mazlumun her zaman yanında olacağız.”

“Bizlerde Gençlik Teşkilatı olarak bir nebze olsun, karınca misali bu yardımları organize ederek Sakaryalı hemşerilerimiz ile beraber elimizden geleni yapma gayretindeyiz. Bölgeye gittiğim ziyaretlerde gördüklerimden yola çıkarak çocukların orada savaşın en mağdur olan kesimi olduğu şüphesiz. Ve o çocuklar 5 yıla yakın bir zamandır ninnisiz, masalsız, hayal kuramadan ve oyun oynamadan bir çocukluk geçiriyor. İnşallah Rabbim bizlere vesile eder ve Özgür Suriye’de tüm gücümüzle tüm samimiyetimizle haykırırız ve o çocuklara şunu söyleriz; “Artık Özgür Suriye’de hayal kurabilin, oyun oynayabilin bu sizin en doğal hakkınızdır.”

Güncelleme Tarihi: 21 Şubat 2016, 13:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER