ADAYLAR İÇİN BEKLEME SÜRESİ BİTECEK Mİ?

AK Parti’de merakla beklenen ilçe adaylarının bu hafta açıklanması bekleniyor.

ADAYLAR İÇİN BEKLEME SÜRESİ BİTECEK Mİ?
banner3

AK Parti'de 16 ilçenin belediye başkanı açıklamasında bu hafta sonuç alınabileceği düşünülüyor. Büyükşehir Adayı olarak Ekrem Yüce’nin açıklanmasının ardından Genel merkezce ilçe adayları için çalışmaların yapılarak adayların belirlenmesinde bu güne kadar merakla bekleniyordu. Aday belirleme çalışmaların son durumu hakkında şimdiye kadar net bir bilgi verilmezken adayların alt kurullarda görüşülerek geçtimiz hafta itibarı ile üst kurula gönderildiği iddia edilmişti.

 

Partiler YSK'nın açıkladığı seçim takvimine göre 31 Ocak’a kadar adaylarını bildirmek zorunda. Hatırlanacağı üzere AK Parti 2014 seçimlerinde adaylarını YSK takviminin son günüde açıklamıştı. Ancak bu kez daha erkenden adayları açıklayarak sahada daha fazla hakimiyet elde etmek istiyor. 

 

SAKARYA’DA İTTİFAK YOK!

Öte yandan MHP ile yapılan ittifak detayları da masaya yatırılması çalışmaların seyrini değiştirdiği iddia edildi.  Yerel medya da bazı haberler çıksa da Sakarya’da bir ittifakın olması AK Parti cenahında beklenmiyor. 

 

Son yapılan değerlendirmelerde Meclis Bütçe görüşmelerinin ardından adayların açıklanması ön görülmüştü. Meclisteki bütçe görüşmeleri bu hafta sonu itibarı ile tamamlanıyor. Daha sonra ise adaylara yoğunlaşılarak sonuca gidilmesi bekleniyor. 

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2018, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER