Adaylar 21'e mi Düştü?

AK Parti de aday belirleme çalışmaları sürüyor. Aday başvuruları sonrasında yapılan temayül yoklaması ve ardından da genel merkezde yapılan mülakat sonuçlarını değerlendiren alt komisyon çalışmalarını tamamlamak üzere.

Adaylar 21'e mi Düştü?
banner3

Alınan bilgiye göre çalışmasını tamamlamak üzere olan Alt komisyon hazırladığı raporu bir üst komisyon olan ‘Ara Komisyon’a sunacak.

 

Aday belirleme çalışmaları komisyonlarda devam ederken bir yanda da basında 73 olan aday adayı sayısının komisyon tarafından 21’e düşürüldüğü yazılıp çizilmeye başladı.

 

 

KOMİSYON RAPORU HAZIRLANIYOR!

 

MedyaRota.Com’un edindiği bilgilere göre; Mülakatı yapan komisyon henüz raporunu ara komisyona sunmadı. Ancak hazırlanan rapor sonrasında aday adayı sayısı basında da yer aldığı gibi 21 ila 30 arasında bir isim listesi ile ara komisyona gönderilecek.

Ara komisyon da çalışmasını tamamlayarak bu listeyi 14 kişiye düşürerek üst komisyona rapor sunacak.

Alınan bilgiye göre üst komisyonda bu 14 kişi arasından 7 kişilik listeye son şeklini vererek Genel Başkanlığa sunacak.

 

MedyaRota.Com Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’in AK Parti kaynaklarından edindiği bilgiye göre Cuma günü için listenin 21’e düşürülebilecek ve ara komisyona raporlanacak.

 

GENEL MERKEZ TEPKİLİ

Bu tür haberlerin medyaya yer almasına AK Parti Genel Merkezinden tepki geldiği öğrenildi. Genel Merkez’in bu konuda bir açıklama yapmamış olmasına rağmen ve de henüz alt komisyon raporunu sunmamışken medyada böyle haberler çıkmasını bir algı operasyonu şeklinde değerlendiren Genel Merkez kaynakları bu tür haberle tepkili.

 

İSİMLER MEDYA’DA PAYLAŞILIYOR

Diğer yandan medyada isimler de dolaşmaya başladı.

Adatavır.Com internet sitesinin haberine göre Liste 21+ 5 e düşürüldü.

Sitede yer alan habere göre Mülakata katılmayan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, AK Parti Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, eski milletvekili Erol Aslan Cebeci ve AK Parti Sakarya İl Eski Başkanı Recep Uncuoğlu’nun yanı sıra liste de Çiğdem Erdoğan Atabek, Ali İnci, Kemal Öztürk, Mustafa İsen, Ender Serbes, Recep Hacıeyüpoğlu, Enver Toçoğlu, Mefail Deribaş, Ebubekir Sofuoğlu, Ziya Cevherli, Bilgehan Doğru, Recep Soytürk, Mahmut Tandoğan, Hasan Ali Gökdemir ve Levent Samrıoğlu isimleri var. 

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2015, 18:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER