Adapazarı İçin Hazırlanıyor

AK Parti’den Adapazarı Belediyesi Başkanlığı için aday başvurusu gerçekleştiren Mutlu Işıksu, şehrin beklentilerini karşılayacak projelerin tamamlanma aşamasında olduğunu söyledi.

Adapazarı İçin Hazırlanıyor
banner3

Yerel Seçimlerde siyasi partilerde aday belirleme süreci devam ederken gözler AK Parti’nin üzerinde. Seçim maratonunda ilk aşama olarak bilinen vatandaş anketleri ve parti teşkilatı eğilimleri belirleme süreci devam ediyor. Parti’de “aday kim olacak?” sorusunun yöneltildiği en önemli ilçelerden biri de Adapazarı. Şehrin merkez ilçesi özelliğinde olan Adapazarı’nda aday adaylığı başvuru bolluğu ise dikkat çekiyor. Ancak Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın belediyelerde aday olarak gösterecekleri kişilerde aranılan özellikler ise yerel seçimlerin sonucu etkileyecek.

Adapazarı’nda Mutlu Işıksu

AK Parti Teşkilatı’nın yanı sıra iş dünyasının, sendika ve sivil toplum örgütlerinin de yakından tanıdığı bir isim olan Mutlu Işıksu, aile, engelli, dul, yetim, şehit yakınları ve gaziler gibi sosyal hizmetler alanında yaptığı başarılı çalışmalarla Sakarya’nın en ücra yerleşim yerlerinde bile tanınan bir kişi haline geldi. İletişim Fakültesi mezunu olan Mutlu Işıksu, eğitimi ve kişisel becerisiyle gerek siyasi gerekse de bürokratik fark oluşturunca aday adaylığı sürecinde konuşulan bir isim oldu.

“Adapazarı, Nüfusu Artan Cazibe Merkezi Olacak”

AK Parti’nin kuruluşundan itibaren çalışmalarda etkin rol üstlenen, ardından 2009 yılında yapılan kongreyle AK Parti Adapazarı İlçe Başkanı seçilen Mutlu Işıksu, yerel seçim süreciyle ilgili yaptığı açıklamada “Uzun yıllar Adapazarı İlçe Teşkilatı’mızın kademelerinde ve İlçe Başkanı olarak AK Partili olma ruhuyla gece gündüz çalıştık, daha sonra İl Başkan Yardımcılığı görevinde de aynı hassasiyetle çalıştık. AK Parti’nin “insanı yaşat ki devlet yaşasın” anlayışı gereği milletimizle kalpten kalbe bir yol kurarak şehrimize katkı sağlamaya gayret gösterdik. 2014 yılında Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü görevimi de 4 buçuk yıl boyunca gece gündüz demeden özveriyle sürdürdüm. Hamd olsun ki insanımızın hayatına dokunan birçok çalışmayı ekip ruhu içerisinde gerçekleştirdik. Yapılan istişareler neticesinde geldiğimiz noktada Adapazarı İlçesi’ne adaylık başvurumuz gündeme geldi. Biz de Bismillah diyerek, geçmişte yaptığımız başarılı çalışmaları çok daha kapsamlı bir şekilde, şehrin tüm kesimleriyle birlikte gerçekleştirmek için ciddi, kapsamlı, vizyon ortaya koyan çalışmalar yapmak istiyoruz. Sakarya’nın bu en merkezi ilçesinin nüfusu azalan değil, artan bir cazibe merkezi haline gelmesi için projelerimiz tamamlanma aşamasında” olduğunu söyledi.

Projelerle Köklü Çözümler

Belediye yönetimine gelme durumunda hayata geçirmek istedikleri projelerin olduğunu belirten Mutlu Işıksu, “ Bizler Adapazarı’nı iyi tanıyoruz, Adapazarılıların beklentilerini de iyi biliyoruz. Yaptığımız görüşmelerle de şekillendirdiğimiz projelerimiz var. Bu projelerde Adapazarı Belediyesi sınırları içerisinde yapılabilecek fiziki, teknik, teknolojik, eğitim, sağlık ve sosyal, sanatsal, kültürel, tarihi, turistik birçok başlıkta projelerimiz var. Bu projelerimizi hem şehrin geneline hem de her mahallesine hitap edecek şekilde planladık. Göreve geldiğimizde Adapazarı’nın tüm değerleriyle şehrimizi yönetecek projelerimizi geliştirmeye devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2018, 12:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER