banner28

Ada Treni'ni Kim Getirdi?

Ada Treni’nin Adapazarı Tren Garı’na 7 yıl aradan sonra tekrar gelmesi renkli anların yaşanmasına sebep oldu. AK Parti, CHP, MHP ve İYİ Partililer tarafından karşılanan Adapazarı Ekspresi günde 5 kez Adapazarı ve Pendik arasında sefer yapacak.

Ada Treni'ni Kim Getirdi?
banner3

Ada Treni 2012 yılında yol çalışmaları sebebi ile Mithatpaşa İstasyonu’na taşınmıştı. Trenin tekrar Adapazarı Tren Garı’na yeniden gelmesi için birçok STK Temsilcileri ve siyasi partisi eylem yapmıştı. Siyasi partiler, STK'lar ve vatandaşların yoğun talebi sonrasında Ada Treni müjdesi geçtiğimiz günde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatıyla geldi. Talimat sonrasında Ada Treni bugün tekrar Adapazarı Garı'na geldi ve açılış töreni gerçekleştirildi. Gerçekleşen açılış için Tren Garı’nda tüm siyasi parti temsilcilerinin toplanması renkli anların ortaya çıkmasına sebep oldu. Ada Trenini karşılama törenine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz, Sakarya Milletvekilleri Çiğdem Erdoğan Atabek ile Recep Uncuoğlu, siyasi partilerin il başkanları ve belediye başkan adaylarının yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

Sen Getirdin-Ben Getirdim Tartışması

Haftalardır Adapazarı Gar Meydanı’nda Adapazarı Ekspresi’nin geri gelmesi için eylem yapan CHP’li üyeler, treni karşılamak için garın içerisinde bulunan AK Parti ve MHP’lilerle birlikte treni karşılamak için gar içerisine girince kısa süreli gerginlik yaşandı. Trenin gelmesiyle birlikte bir grup AK Partili ile CHP İl Başkanı Erdoğan Isır ve bazı partililer arasında arbede yaşandı. Sakarya Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin müdahalesiyle olaylar büyümeden sonlandırıldı. Slogan atarak dışarıya çıkan CHP ve İYİ Partililer daha sonra Gar Meydanı’ndan ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2019, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER