AÇBA ÜLKÜCÜLERİN MHP'YE OY VERMEDİĞİNİ İMA ETTİ

Milliyetçi Hareket Partisi Sakarya Milletvekili sosyal medya üzerinden Ülkücüyüm diyenlere bir soru yöneltti.

AÇBA ÜLKÜCÜLERİN MHP'YE OY VERMEDİĞİNİ İMA ETTİ
banner3

Açba’nın ‘Tek soruluk anket’ adı ile sosyal medya da yazdığı mesajında ‘Maksadım; sadece herkesin önüne bir ayna alarak, geride bıraktığı 30 yıllık siyasi yol haritasını gözden geçirmesine vesile olmaktır.’  Diyerek
 “Ülkücülerin bugüne kadar Ülkücü hareketin girdiği seçimlerde kimlere oy verdiklerini merak ettiğini” söyledi.

Açba’nın bu açıklamasının temel nedeni “Ülkücüyüm diye gezenlerin aslında MHP’ye oy vermediğini ifade ediyor” şeklinde algılandı.

 

İŞTE AÇBA’NIN FACEBOOK’TA YAZDIKLARI;

 

TEK SORULUK BİR ANKET!
Öncelikle ifade etmek isterim ki: bu soruyu soruş sebebim sadece kişisel merakımdır ve yine bilinmesini isterim ki hayatının tek bir gününde dahi “Ben Ülkücüyüm” diyebilmiş her arkadaşım, sadece o bir günün hatırına benim nazarımda çok büyük bir kıymet ifade etmektedir.
12 Eylül 1980 Darbesi öncesinde Türkiye genelinde 1600 civarında Ülkü Ocağı teşkilatımız, 840 civarında MHP İlçe teşkilatımız ve 67 vilayette de MHP İl Teşkilatlarımız mevcuttu. 
Bu Teşkilatlarımızın o dönemdeki yöneticileri, kayıtlı üyeleri ve kayıtlı olmayan mensuplarından, bugüne kadar vefat etmiş olanlara Cenabı Allahtan rahmet, hayatta olanlara da hayırlı uzun ömürler diliyorum.
Lütfen yanlış anlaşılmasın. Hiç kimsenin geçmişe yönelik siyasi tercihlerini sorgulamak gibi bir niyetim yok. Böyle bir şey hakkım da değil, haddim de değildir. 
Maksadım; sadece herkesin önüne bir ayna alarak, geride bıraktığı 30 yıllık siyasi yol haritasını gözden geçirmesine vesile olmaktır. 
Şimdi geliyorum benim için gerçekten de merak konusu olan anket sorumuza:

12 EYLÜL SONRASINDA SİYASET YASAKLARININ REFERANDUMLA KALKMASINDAN SONRA MERHUM BAŞBUĞUMUZ ALPARSLAN TÜRKEŞ BEY’İN DE ANKARA’DAN ADAY OLARAK KATILDIĞI İLK SEÇİM OLAN 29 KASIM 1987 TARİHİNDE YAPILAN MİLLETVEKİLİ SEÇİMLERİ BAŞTA OLMAK ÜZERE O TARİHTEN BUGÜNE KADAR YAPILAN YEREL VE GENEL SEÇİMLERDE, KİM HANGİ PARTİYE OY VERMİŞTİR?

29 Kasım 1987 Genel Seçimleri
26 Mart 1989 Yerel Seçimleri
20 Ekim 1991 Genel Seçimleri.
27 mart 1994 Yerel Seçimleri.
24 Aralık 1995 Genel Seçimleri
Ve sonrasında bugüne kadar yapılmış olan (2015 7Haziran Ve 1Kasım seçimleri dahil) bütün seçimler.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Şubat 2016, 11:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER