70. Danışmadan Notlar.. HATİPOĞLU VEDA EDER GİBİ

70. İl Danışma Meclisinde konuşan Fevzi Kılıç, “Seçimlerde kim aday olursa olsun diğer arkadaşlarımız o isme destek verecek. Kendi aramızda bunu konuştuk ve imza attık” dedi.

70. Danışmadan Notlar.. HATİPOĞLU VEDA EDER GİBİ
banner3

AK Parti Sakarya il teşkilatı uzun aradan sonra yaptığı 70. Danışma meclisi toplantısı ile yerel seçim startını verdi.
Serdivan Belediyesi konferans salonunda gerçekleşen toplantıya partililer yoğun ilgi gösterdi.

Zaman zaman teknik sorunların damga vurduğu danışma meclisinde konuşmacıların yaptığı açıklamalar dikkat çekerken il kadın Kolları başkanı Zehra Hatipoğlu’nun konuşmasındaki mesajlar dinleyenlere ‘Hatipoğlu veda mı ediyor?’ dedirtti.

Divan kurulunun oluşturulmasının ardından Divan başkanı Yunus Tever’in gündemi okuması ile başlayan 70. Danışma Meclisi toplantısında ilk olarak İl başkanı Fevzi Kılıç kürsüye gelerek yerel seçimlerim startını bu toplantı ile verdiklerini söyledi. Kılıç’ın yaptığı konuşmada dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise ‘Seçimlerde kim aday olursa olsun diğer arkadaşlarımız o isme destek verecek. Kendi aramızda bunu konuştuk ve imza attık” demesiydi.

Bugüne kadarki tüm seçimlerde Türkiye ortalamasının çok üzerinde oy aldıklarını belirten Başkan Kılıç, önümüzdeki yerel seçimlerde de başarılarını koruyacaklarını vurguladı. 
Sakarya’da tüm unsurların uyum içinde çalıştığının altını çizen Fevzi Kılıç, “Yerel seçimlerin arefesindeyiz. Bu toplantımızla seçim çalışmalarının startını verdik. Seçimlerde kim aday olursa olsun diğer arkadaşlarımız o isme destek verecek. Kendi aramızda bunu konuştuk ve tüm arkadaşlarımız söz verdi. Hatta kendi aramızda bu meseleyi imza altına da aldık” şeklinde konuştu.

Kılıç’dan sonra ise il kadın kollarının faaliyet sunumu anons edildi ancak teknik aksaklık nedeni ile rapor izletilemedi. 

Bunun üzerine il kadın kolları başkanı Zehra Hatipoğlu Konuşması için kürsüye geldi. Hatipoğlu’da seçim süreçlerinde ve daha sonra yaptıkları çalışmaları partililere anlatarak Kadın kollarının önemini vurguladı. Hatipoğlu konuşmasının ilerleyen bölümlerinde uzun bir teşekkür listesi ile herkesi selamladı. Öncelikle Pozitif ayrımcılık yapacağını ifade eden başkan Hatipoğlu milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek’den başlattığı teşekkür silsilesini kendi yönetimi ile bitirdi. Zehra Hatipoğlu’nun konuşmasında kullandığı ses tonu ve bu şekilde herkese teşekkür etmesi salondaki bir çok partilice bir veda konuşmasına benzetildi. Bazı partililer Hatipoğlu’nun yerel seçimlerde aday olmak istediğini ifade ederek bu konuşmayı aday adaylığına hazırlık şeklinde yorumladılar. 

Hatipoğlu’nun ardından kadın kollarının faaliyet sunumu gerçekleşti. Gençlik Kolları başkanı Salih Başer’in konuşmasında yine teknik aksaklıklar baş gösterdi. Gençlik Kolları faaliyet raporunun izletilmesinin ardından ise ‘Protokol konuşmaları çerçevesinde selamlama konuşması için’ denerek Büyükşehir belediye başkanı Zeki Toçoğlu anons edildi. Oysa ki Başkan Toçoğlu sadece selamlama konuşması değil uzun bir hizmet anlatımı sunumuna hazırlanmıştı. Konuşmasına dil sürçmesi ile ‘İlçe Danışma meclisi’ diyerek başlayan Toçoğlu hizmet döneminde yaptığı çalışmaları sayarak konuşmasını sürdürdü.
Toçoğlu’nun sözleri arasında ‘Siyaset dışa açılma sanatıdır, içe kapanma değil. Dışarıda halkla birebir teması olan kazanır’ sözleri dikkat çekti.

İl yönetim kurulunun faaliyet raporu gösterimi ile devam eden toplantı da faaliyet sunumundaki bir ayrıntı dikkatlerden kaçmadı. 
Geçen yıl vefat eden yönetim kurulu üyesi merhum Sinan Yazıcı’yı unutmayan teşkilat faaliyet sunumuna koydukları fotoğraf ile Yazıcı’nın bir kez daha rahmetle anılmasına vesile oldu.

Daha sonra ise kürsüye AK Parti seçim işleri başkanı ve Genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz geldi. 
Yavuz’un konuşmasında en dikkat çeken yer ise ekonomik göstergelerin iyileştiğini ifade ettiği sözler oldu. Yavuz konuşmasında Ülke gündeminde en önemli konunun artan döviz olduğunu ancak yapılan hamleler ile artışın durduğunu belirtti. 

Seçim işleri başkanı ve Sakarya Milletvekili Ali İhsan Yavuz, İyi işler olması için bazı kararlar aldıklarını söyleyerek sözlerini  yerel seçimlere getirdi. Yavuz’un açıklamaları Sakarya’da hedeflerinin yine 17:0 olduğunu belirtmesi ile son buldu. ‘

Güncelleme Tarihi: 28 Eylül 2018, 20:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER