banner28

3 YIL SONRA BİR İLK

27-29 Eylül'de Almanya'yı ziyaret edecek olan Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın burada 3 yıl aradan sonra miting yapması bekleniyor. En son 3 yıl önce Almanya'da yaşayan Türklerle bir araya gelen Erdoğan'ın, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra güvenlik gerekçesiyle Köln’de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’ne telekonferans yoluyla seslenmesine izin verilmemişti.

3 YIL SONRA BİR İLK
banner3

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 27-29 Eylül tarihleri arasında yapacağı Almanya ziyareti kapsamında Avrupa’da yaşayan Türklerle de bir araya gelecek.

3 yıl sonra miting

Son olarak 3 yıl önce gurbetçilerle buluşan Erdoğan’ın bu ziyareti sırasında Almanya’da yaşayan gurbetçilere seslenmesi bekleniyor. Yetkililer bu buluşmanın adresi ve zamanı üzerinde çalışıyor. Hürriyet'te yer alan habere göre; Erdoğan’ın, Türklerin yoğun yaşadığı Köln’de Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne bağlı Merkez Camisi’nin açılışında gurbetçilere seslenebileceği belirtiliyor. Erdoğan’ın bu talebi hakkında Almanya’dan cevap bekleniyor. Almanya’dan gelecek yanıt durumunda programın netlik kazanacağı ifade ediliyor.

Gurbetçilere teşekkür

Erdoğan’ın gurbetçilere yapacağı konuşmada 24 Haziran’da yurtdışındaki Türk vatandaşlarından alınan oylar dolayısıyla teşekkür konuşma yapması bekleniyor.

Erdoğan son olarak 10 Mayıs 2015 tarihinde Almanya’nın Karlsruhe şehrinde DM Arena’da düzenlenen gençlik buluşması etkinliğine katılmıştı. 15 Temmuz 2016 darbe girişiminden sonra Almanya, güvenlik gerekçesiyle Köln’de düzenlenen ‘Darbeye Karşı Demokrasi Mitingi’nde Erdoğan’ın telekonferans yoluyla vatandaşlara seslenmesine izin vermemişti.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2018, 09:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER