banner28

'3 Ton Kâğıt Tasarrufu Sağlanacak'

AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı Haluk İldeniz AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ali İhsan Yavuz’u genel merkezde ziyaret etti.

'3 Ton Kâğıt Tasarrufu Sağlanacak'
banner3

Gece 01.30 da yapılan görüşmede adaylık süreci ve temayül yoklamasının yanı sıra seçim çalışmaları konuşuldu.

AK Parti genel başkan yardımcısı Ali İhsan Yavuz Türkiye'nin 31 Mart 2019'da bir kez daha sandığa gideceğini söyleyen Yavuz, seçimlerin demokrasinin en temel unsurlarından biri olduğunu, bu kapsamda milletin bir kez daha yetki vereceğini dile getirdi.

E-Temayül sistemiyle işlemlerin hızlanacağını ve yaklaşık 3 ton kâğıt tasarrufu sağlanacağını belirten Yavuz, zaman ve mesai israfını da önlemiş olacaklarını, geçersiz oy olmayacağını ifade etti.

Önemli bir sistem kurguladıklarını belirten Yavuz, illerde kurulan kabinlerdeki bilgisayarlar üzerinden temayül yoklamalarının yapılacağını bildirdi.

Sistemin nasıl işleyeceğini de anlatan Yavuz, genel merkezden giden komisyon başkanı ve üyelerinin kimlik kartları karşılığında manyetik kartları dağıtacağını, bu kartların kişiye değil ilçeye uyarlı olacağını söyledi. Yavuz, kartı alan kişinin istediği kabinde oyunu kullanacağını anlattı.

AK Parti Adapazarı Belediye Başkan Aday Adayı Haluk İldeniz Ziyaret genel merkez ziyaretinin ardından milletvekillerini ve sendika başkanlarını ziyaret etti.

Temayül haftasını yoğun geçiren İldeniz AK Parti Sakarya İl Gençlik Kolları ve Adapazarı İlçe Kadın Kolları yönetim kurulu toplantılarına katılarak yönetim kurulu üyelerinden destek istedi.

Güncelleme Tarihi: 15 Kasım 2018, 15:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER