banner28

15 TEMMUZ’DA DÜNYAYA BÜYÜK BİR DERS VERDİK

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün üçüncü yıl dönümünde yazılı bir mesaj yayınladı.

15 TEMMUZ’DA DÜNYAYA BÜYÜK BİR DERS VERDİK
banner3

AK Parti Sakarya İl Başkanı Yunus Tever, mesajında; "Türk demokrasi tarihinin en önemli günleri arasında yer alan ve ülkemizin birlik ve beraberliğini hedef alarak, devletimizin bütünlüğüne kasteden hainlere karşı milletimizin basiret, feraset ve cesaretiyle kurtulduğu gün olan 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde Sakarya olarak yine hep birlikte meydanlarda olacağız” dedi.

DEMOKRASİ VE ÖZGÜRLÜK DERSİ

İl Başkanı Tever, “15 Temmuz gecesi ülkemizin birliğine, devletimizin bütünlüğüne kastetme cüreti göstererek, bu milletin evlatlarına; tankı, topu, tüfeği ile kurşun sıkacak kadar aşağılaşmış FETÖ terör örgütünün yaşattıklarını hep birlikte milletçe gördük ve müşahede ettik. Tıpkı Sakarya’da olduğu gibi aziz vatanımızın dört bir yanında vatandaşlarımız darbecilere karşı direndi. İnsanımız tek yürek oldu ve özgürlüğüne, devletine, haklarına sahip çıktı. Bu şanlı direniş ile hep birlikte dünyaya karşı büyük bir demokrasi ve özgürlük mesajı verdik. Milletimizin ve devletimizin şanlı tarihinden aldığı feraset, milli ve manevi değerlerimizin kazandırdığı iman ve cesaretle bu kahpe girişimi hep birlikte bertaraf ettik” şeklinde konuştu.

ASIRLAR BOYU UNUTULMAYACAK

Başkan Tever, açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı; 15 Temmuz darbe girişiminde milletimiz tıpkı Çanakkale'de, Kut'ül Ammare'de, Dumlupınar'da, ülkemizi bölmek, yok etmek ve istikbalini söndürmek isteyenlere verdiği büyük cesaret ve birlik mesajını tekrar göstermiştir. Vatanımız olan Anadolu topraklarını kimseye yar etmeyeceğimizi milletimiz tüm dünyaya adeta haykırmış ve bir daha böylesi bir girişime tenezzül edeceklere neler yapabileceğimizi göstermiştir. Tankların, tüfeklerin, savaş uçaklarının karşısında Türk Bayraklarıyla, çıplak elleriyle karşı koyan aziz milletimizin dirayeti ve cesareti Türk ve Dünya tarihine altın harflerle yazılmıştır. Bu bağımsızlık örneğini asırlar boyunca unutmayacak ve unutturmayacağız. Hiç şüphesiz şehitlerimiz kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceklerdir.

15 TEMMUZ’DA MEYDANA DAVET

Üçüncüsünü yâd edeceğimiz bu günde her yıl olduğu gibi yine 15 Temmuz Şehitlerimizi Anma Günü'nde kendilerini Sakarya Demokrasi Meydanımızda hassaten yâd edecek, aziz hatıralarını gelecek nesillere aktaracağız. Bu anlamlı ve özel güne tüm Sakaryalı hemşerilerimi davet ediyorum. Devletimizin bağımsızlığı ve bütünlüğü için hayatlarını feda eden aziz şehitlerimizi bir kez daha rahmetle anıyor, kahraman gazilerimizi minnet, saygı ve duayla anıyorum.

Güncelleme Tarihi: 14 Temmuz 2019, 11:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER