banner28

Serdivan'da Zafer Kazanacak

31 Mart Yerel Seçimleri için geri sayım başladı diyebiliriz. Şunun şurasında seçime 1,5 ay gibi kısa bir süre kaldı. Adaylar artık iyiden iyiye sahalara indiler. Esnaf ziyaretleri, ev ziyaretleri ve site toplantıları derken Adaylar hem kendini tanıtıyor hem vatandaşların sorunlarını dinliyor hem de projelerini anlatıyorlar.

     Bu yerel seçim bundan önceki yerel seçimlere göre farklı olacak. Partilerin aldığı İttifak kararı sonrası birçok il ve ilçede partiler yarışa İttifak adayları ile girecekler. Yani Adaylar hem kendi partisinin seçmeninden hem de İttifak ortağı olduğu partinin seçmeninden oy isteyecekler. Yarış birçok il ve ilçede iki aday arasında geçecek gibi görünüyor.

Serdivan da Adaylığı ilk açıklanan isim CHP nin Adayı Sakarya Eski Baro Başkanı Zafer Kazan oldu. İYİ Parti ile yapılan görüşmeler sonrasında da Zafer Kazan’ın Millet İttifakı Adayı olması üzerinde karar kılındı. Zafer Kazan yaklaşık üç aydır sahalarda. Kendini tanıtıyor, vatandaşların sorunlarını dinliyor ve Serdivan ile ilgili projelerini anlatıyor.

Zafer Kazan şehirde önemli bir isim. Baro Başkanlığı görevini 4 yıl başarıyla yürüttü. Şehrin her sorununda vatandaşın yanında oldu. Katıldığı programlarda vatandaşlara Serdivan’ı birlikte ve adaletli bir şekilde yöneteceğini vurguluyor. Sosyal medyayı da etkin kullanan bir isim. Serdivan’a dair projelerini sık sık sosyal medya da paylaşıyor. Öyle uçuk kaçık, ütopik projelere yer vermiyor Zafer Kazan. Hemen hepsi mantıklı ve vatandaşın yararına olacak projeler. Genç bir Aday olan ve ‘’Benim Serdivan’a verecek çok şeyim var’’ diyen Zafer Kazan’ın Cumartesi günü yapılan Aday Tanıtım Toplantısının kalabalıklığından da anlaşılacağı üzere Serdivan da hayli iddialı olacağını söyleyebiliriz.

     Serdivan da ki bir diğer isim de mevcut Başkan AK Parti ve Cumhur İttifakı Adayı Yusuf Alemdar. Yusuf Alemdar Serdivan’ı on yıldır başarılı bir şekilde yönetiyor. Özellikle ilk beş yıl ki icraatlarıyla Serdivan’ı bir cazibe merkezi haline getirdi. Yapılan imar düzenlemeleriyle lüks konutların yapıldığı Serdivan, artık elit kesimin tercih ettiği bir ilçe oldu. Son beş yılda nüfusu önemli ölçüde artan Serdivan Merkez ilçe Adapazarı’ndan daha fazla tercih edilen bir ilçe konumunda.

On yıldır Serdivan’ı başarılı bir şekilde yöneten Başkan Alemdar artık Büyükşehir’e gitme vakti geldiğini düşünüyordu. Hatta ‘’Benim artık Serdivan’a verecek bir şeyim kalmadı, başka arkadaşların önünü açmak lazım’’ diyerek Büyükşehir’e ne denli talip olduğunu belirtmişti ancak partisi tarafından yeniden Serdivan’a aday gösterildi. Aday gösterildiği günden beri de sahalarda. Serdivan’ı karış karış, mahalle mahalle geziyor Başkan Alemdar.

Davet edildiği her cemiyete katılan Başkan Alemdar on yıldır Başkan olmanın avantajıyla herkes tarafından tanınan ve sevilen bir isim. Mütevazı ve cana yakın bir kişiliğe sahip. Katıldığı programlarda genellikle Ülke gündemi,dış güçler ve Cumhurbaşkanı Erdoğan üzerinde siyaset yapıyor. Öyle yeni yeni projeleri pek gündeme getirmiyor bu dönem.

     Öyle görünüyor ki 31 Mart’ta Serdivan’da ki başkanlık yarışı çok renkli geçecek.

Yarışı ya ‘’Benim Serdivan’a verecek çok şeyim var’’ diyen Millet İttifakı ve CHP nin Adayı genç, hukukçu Aday Zafer Kazan’anacak ya da;

‘’Benim artık Serdivan’a verecek bir şeyim kalmadı, başka arkadaşların önünü açmak lazım’’ demesine rağmen partisi tarafından tekrar bu göreve layık görülen on yıllık tecrübesiyle, AK Parti ve Cumhur ittifakı Adayı Mevcut Başkan Yusuf Alemdar üç kez üst üst seçim kazanarak yeni bir Zafer Kazanacak.

 

Haydi Hayırlısı…

YORUM EKLE