• Reklam
  • Reklam
ŞEKERDEN YİNE PİS KOKULAR GELİYOR! İDDİALARA GÖRE ATIK SU...

ŞEKERDEN YİNE PİS KOKULAR GELİYOR! İDDİALARA GÖRE ATIK SU TARLALARA GİDİYOR!

Şeker Fabrikasından gelen pis okular şehrin kabusu olmaya devam ediyor.

05 Aralık 2017 - 15:37 - Güncelleme: 05 Aralık 2017 - 16:13
Reklam

Artırma tesislerinin yapılmasına rağmen hala daha fabrikadan gelen koku halkı canından bezdirmeye devam ederken haber merkezimize iletilen bazı iddialar gözleri fabrika yönetimine çevirdi.

 

Uzun süredir Sakarya halkının kabusu haline gelen Şeker Fabrikasından gelen pis koku hasat mevsiminin ardından yeniden nüksetti.

 

Geçtiğimiz yıllarda kesilen cezalara rağmen önlem almamakta ısrarcı tavrı nedeni ile eleştirilere maruz kalan fabrika son olarak sorunu kökten çözmek adına yatırım yaptıklarını açıklamıştı.

 

Ancak hasat sonrası üretime başlayan fabrikadan yine kokular geliyor. Vatandaşı rahatsız eden bu durumla ilgili ise haber merkezimize ulaşan iddialar çok ilginç.

 

Gelen bilgilere göre;

 

Fabrika yönetiminin 12 milyonluk yatırımla yaptığı arıtma tesisi yetersiz kaldı.

Yapılan çalışmaların ardından devreye alınan artıma tesisindeki 2 reaktör fazla yüklenmeden dolayı patladı ve çalışmaz duruma geldi.

Bunun üzerine ise fabrika atıkları gizliden gizliye kanallar üzerinden bölgedeki tarlalara vermeye devam etti. Mevcut kokuların sebebi olarak gösterilen bu boş arazi ve tarlaya aktarılan suları ise kimyasal koku gidericiler ile telafi etmeye çalışan fabrika yakın zamanda daha da artması beklenen konu için ise hiçbir önlem almaması dikkatlerden kaçmadı.

 

 

Bu iddiaların ardından fabrika yönetimin nasıl bir açıklama yapacağı ve kokunun gösterilmesi için nasıl bir önlem alacağı merak konusu oldu.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • BD
    1 hafta önce
    Önce şehri bezdirme politikası öyle rahatsız edecekki buradan gidince halk bayram yapacak sonra bir zamanlar fetöcü bankasya tarafından kredi batağına sürüklenen sonrada malum banka tarafından icra yolu ile bankaya geçen sonrada ülker grubuna saylan yer avm olmak için bekliyor önce halkı rahatsız etsinki aaa o güzelim ağaçlara Ne oldu denmesin yada hangi ara bu arazi özelleştşrildi diye sorulmasın tez konusu olur şeker fabrikasını el değiştirme hikayesi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
AK Parti'nin Misyonu Milletimize Hizmettir
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ
ARALIK AYINDA TERMOMETRELER 22 DERECEYİ GÖSTERDİ