Şehrin Sorunları 4 - Köstebek Yuvası Maltepe

Şehrin sorunlarını konu aldığım yazılarımın 4. sünü kaleme alıyorum. Bu sorunları dile getirmeye başladığımdan beri çok sayıda mail alıyor ve bunlar içerisinden seçebildikerimi aktarıyorum...

Çok sayıdada teşekkür alıyorum buda beni ziyadesi ile mutlu ediyor...

Mutlu demişken bu yazının şikayetin diyelim muhatabı Adapazarı Belediye Başkanımız Mutlu Işıksu... 

Maltepe mahallesinden cok sayıda aynı sorunla alakalı mesajlar alıyorum ve bu sorunun baskana iletildiğinde düzeltileceğine dair inanç oldukça fazla inşAllah Mutlu Başkan konuya el atacaktır ben gelen bir mj ı olduğu gibi paylaşmak istiyorum.

"Ömer bey öncelikle işinizde kolaylıklar diliyorum şehrin sorunlarını kaleme aldığınızı öğrendim ve okudum benim de bulunduğun semt de bazı sıkıntılar mevcut bunu paylaşırsınız veya paylaşmazsınız bilemem maltepe 527 sokak da 20 senedir ikamet eden bir vatandaşım bildim bileli bu sokaklar parke ve köstebek yuvası gibi maltepe caddesine asfalt attılar başka da hiç birşey yapılmadı buraya. Bundan önceki merkez belediye başkanımız maltepede oturuyordu ona da defalarca söylememize rağmen bir sonuç alamadık.
 Arabam bu yollarda bir kez ön takım dağıttı ikinci bilmiyorum ne zaman olur buraya gelen misafirlerim bile alay ediyor bizim köyde bile asfalt var bu ne biçim yol diye evet haklılar daha geçen alandüzü köyüne asfalt attılar Dereköy'de milletin ahırına kadar asfalt var ama merkezde böyle biryerde hala parke döşeli vede oda bozuk şekilde muhtar 2 sene önce 1 ay sonra halledeceğiz demişti belliki oda sallıyor bizleri artık. 
Bizden oy isteyene oy veriyoruz ama biz yol istiyoruz ve bu hizmeti alamıyoruz  maltepe alt çıkışında yapılan kavşaktan karşıya geçerken 10 dakika bekliyoruz eski halini bilen bilir böyle bir sıkıntı yoktu yeni hali sıkıntı şuan sabahları ve akşam 6 gibi maltepeden çıkmak veya maltepe'ye girmek büyük sıkıntı en azından kasis yapılabilirdi, planlamasını kim yaptıysa ve onayladıysa gerçekten art niyet arıyorum kör olsa daha iyisini yapardı.! söyleyeceklerim bu kadar iyi çalışmalar diliyorum..."

Durum böyle, Mutlu başkan aktif olarak basladığı Belediye Başkanlığı sürecinde bu meseleyede kulak verecektir diye tahmin ediyorum. 

İnsanlarımız her dönem büyük bir özveriyle sahip çıktı AK Partiye şimdi hizmet zamanı şimdi vefa zamanı...

Yetkililerimize iyi çalışmalar diliyorum.


omerozzcan@gmail.com

YORUM EKLE
YORUMLAR
Muhammet azap
Muhammet azap - 4 ay Önce

Bir maltepeli olarak maltepeye yeterince hizmet gelmediğini düşünüyorum.Yeni belediye başkanımızın konu ile ilgilenmesini maltepe halki olarak istemekteyiz.

M&G
M&G - 4 ay Önce

Maltepede muhtar mi var ya bu arkadaşın yanlışı var maltepede muhtar yokki ve maltepe alt yol diye biryer yok sadece üst yol var çünkü başkanlarımız üstten giriyor maltepe ye altdan girmiyor

Enes Kaya
Enes Kaya - 4 ay Önce

Bir de Ömer bey Büyükşehir veya Erenler belediyesi hangisi muhattap oluyor bilmiyorum ama büyük bir sorun daha var. Şehrin ilk katlı kavşağı yıllar geçmesine rağmen bitmiyor. Acele ile seçimden önce üstü yapıldı fakat altı hala kullanımda değil. Bunu da kaleme alırsanız çok güzel olur.

Maltepeli
Maltepeli - 4 ay Önce

Şükürler olsun birinin ağzından maltepe çıkmış maltepe sakaryanın bir semti mi acaba haritada gözüküyor mu Allah aşkına biraz insaf şu yolların halini kaç defa dilekçe yazdık süleyman bey ilgilenmedi mutlu bey de aynı şeyi yapmaz umarım binin arabanıza bi gezin şu sokakları

Ahmet Bayrak
Ahmet Bayrak - 4 ay Önce

Milletten oy istemeyi biliyorsunuz ama hizmet yapmıyorsunuz artık şu Maltepeye yol yapın artık