banner28

ŞEHRİN SORUNLARI (2) 32 Evler'in Koku Çilesi

İlçelerimizin ve mahallelerin sorunlarını konu alacağım yazı dizisinin ikincisinde Serdivan’ın sorunlardan bahsetmek istiyorum...
Öncelikle bu konuları dillendirdiğim için çok olumlu tepkiler alıyorum. Bu sebepten dolayı çok mutluyum, bir nebzede olsa milletimizin sorunlarını yetkililere duyurup çare olabilirsek ne mutlu bize.
Son yıllarda prestijine prestij katan marka İlçemiz Serdivan...
Serdivan'ın, şehrimizin en görkemli ilçesi olması, diğer ilçelerdeki vatandaşlarımızın "neden sadece yatırımlar Serdivan’a ve de özellikle bir bölgeye" diye hayıflanmalarına sebep oluyor.
Örneğin; benim de uzun yıllar ikamet ettiğim Serdivan ilçemize bağlı Otuziki Evler mahallesinde, zamanında Büyükşehir Belediyesi tarafından halkın tepkisine rağmen yapılan, Hacı Bayram Camii'nin yanında yer alan bir su arıtma tesisi bulunmaktadır. Bu tesis kötü kokusundan dolayı mahalle sakinlerinin sürekli tepkisini çekmektedir. Mahallenin en merkezi yerine sanki bir inat uğruna yapılmış gibi görülen bu tesis, özellikle cami cemaatini ve orada bulunan esnaf ve vatandaşları mağdur etmektedir. Bir çok kez şikayet edilmesine rağmen herhangi bir tedbir alınmayan arıtma tesisi, mahalle halkını özellikle eski Büyükşehir Belediye başkanı Zeki Toçoğlu'na karşı küstürmüştür.

Küstürmüş dediğime de bakmayın, ne kadar tepki gösterseler bile her seçimde partisine sahip çıkmıştır Otuziki Evler, %70 lere yakın oy vermiştir Belediye Başkanlarına...

Yetkililerden isteğimiz; gelin bu insanların gönlünü alalım, mesele sadece arıtma tesisinin kötü kokusu da değil. Saat 21 den sonra mahallede canlılık biter, çarşıya minibüs bile zor bulunur. O yüzden mahalleye taşınan kiracılar çok durmaz giderler. Serdivan'a yürüme mesafesi olmasına rağmen mahallenin bakımsız, ilgisiz hali orada yaşayan vatandaşlarımızı bir hayli üzmektedir... 
Gençlerin vakit geçireceği sosyal ortamların da olmaması kötü niyetli kişileri harekete geçirmektedir! 
Bu kadar merkezi bir noktada olmasına rağmen yatırımdan nasibini alamamış bir mahalle daha yoktur Sakarya’da.
Mahalleli sadece seçim zamanı kendilerini hatırlayarak mahalleye gelen belediye başkanlarına ne kadar kızsa da, 25 yıldır desteğini esirgememiş, milletinin menfaatlerini kendi menfaatinden üstün tutmuştur. 
Büyükşehir ve Serdivan Belediye başkanlarımıza bu vesileyle seslenmek istiyorum. 
Kıymetli Başkanlarım; Bir Cuma vakti samimiyet adına atlayın bir araca, sadece yanınızda sorumlu birim amirlerinizle, daire başkanlarınızla, müdürlerinizle gelin bir ziyarette bulunun mahallemize. Cuma namazınızı Hacı Bayram Camiinde kılın, oradaki sorunları yerinde dinleyin. Eminim ki, bu güne kadar samimi tavır görmemesine rağmen partisine ve belediyesine çok yüksek oy oranları ile sahip çıkan bu mahallenin sakinleri, bu olay karşısında başkanlarını başlarında taşıyacaktır.

Selam ve Dua ile...

(Not:sizlerde bulunduğunuz ilçe ve mahallenizdeki sorunları omerozzcan@gmail.com adresine yazıp gönderin derleyip sorumlularımıza yazılarımızla ulaştıralım)

YORUM EKLE
YORUMLAR
Adnan Yıldırım
Adnan Yıldırım - 4 ay Önce

Mahallemizin en büyük sorunudur, yıllardır bu kokuyu çekiyoruz yetkililerin gereğini yapması gerekiyor..

Burak Duymuş
Burak Duymuş - 4 ay Önce

32 evler yol sorunu malesef var. Yollar bozuk asfaltda gözük ve çukur fazlasıyla oluşmuş durumda...

M&G
M&G - 4 ay Önce

Evet artık iş yapma vakti sorunları çözme vakti 32 evler gibi üvey kalan göz ardı edilen bir mahalle daha var Oda hemen yanı başında olan maltepe mahallesi ne muhtarı iş yapar ne belediye başkanı kafasını çevirip bakar belediye başkanı kendi güzergahını asfalt attırdı aşağı mahalleler köstebek yuvası gibi sakarya da 32 evler ve maltepe hizmet konusunda hep dışlanan sona bırakılan mahalleler oldu artık birşeylerin değişmesi gerekmiyor mu

Yusuf KAYA
Yusuf KAYA - 4 ay Önce

Şehrin giriş caddelerinin birinin üstünde bulunan bu arıtma tesisiden gelen kötü kokudan sadece mahalle sakinleri etkilenmemektedir. Daha şehre yeni girmişken mahallenin birinde aracınızın içerisine kötü kokular geliyor olması, o şehir hakkında insanların düşüncelerinin olumsuz olmasına da sebebiyet vermektedir. Yetkililerin bir şekilde bu durumu da göz önünde bulundurması gerektiğini düşünüyorum.

Muhammed yıldırım
Muhammed yıldırım - 4 ay Önce

Koku çilesi yıllardır var ama sorunu çözecek yetkili yok

Tevfik Dağlıca
Tevfik Dağlıca - 4 ay Önce

Belediyecilikte pek bir şey değişmeyecek gibi görünüyor.Yazık oldu bir beş yıla daha