SEAH’DAN HABERİMİZE AÇIKLAMA! SİSTEM ÇÖKMEDİ HİZMET...

SEAH’DAN HABERİMİZE AÇIKLAMA! SİSTEM ÇÖKMEDİ HİZMET SÜRÜYOR!

Sabah saatlerinde Korucuk kampüsündeki çağrı merkezi görevlisi ile görüşerek yayınladığımız SEAH’ta sistem çöktü! Randevular iptal haberle ilgili açıklama yapan İl Sağlık müdürlüğü sistemin internet kaynaklı aksaklığa uğradığını ancak çökmediğini duyurdu.

05 Aralık 2017 - 15:40
Reklam

İl Sağlık müdürlüğünden yapılan açıklama şöyle;

Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (SAÜEAH) hasta randevularının sistem çökmesi nedeniyle yapılamadığına yönelik haberler üzerine İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Kurumu’ndan açıklama yapıldı. Açıklama şöyle:

“SEAH’ta sistem çöktü! Randevular iptal başlı haberde, Sakarya Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta randevu sisteminin çöktüğü ve bu yüzden dolayı hastaların randevularının iptal edilerek muayene olamadıkları yönünde iddialar yer almıştır. Haber üzerine yapılan incelemede, Merkezi Hekim Randevu Sistemi’nde (MHRS) herhangi bir çökme yaşanmadığı, sorunun internet hizmetinden kaynaklandığı anlaşılmıştır. Bu durum hasta kayıt işlemlerini de olumsuz etkileyerek yavaşlatmış olup, Korucuk Kampüsü Göğüs Hastalıkları Polikliniği’nde öğleden sonra muayene olacak bazı hastaların muayenesi yapılamamıştır. Muayenesi yapılamayan hastalar telefonla aranarak muayene için tekrar hastaneye davet edilecektir. Hastanemizde diğer branşlardaki tüm polikliniklerimizde sistemin yavaş işlemesi dışında herhangi bir sorun yoktur. Poliklinik hizmetleri devam etmektedir.”

Bu haber 491 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
Sakaryaspor'dan Açıklama: Türkiye Teröre Karşı Tek Yürektir!
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..
BAŞKAN SOĞUK: KENDİME GÜVENİYORUM AMA..