SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu’ndan Yöresel Ürünler...
Reklam

SATSO Ticareti Geliştirme Komisyonu'ndan Yöresel Ürünler Fuarı'na Tepki

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde faaliyet gösteren Ticareti Araştırma ve Geliştirme Komisyonu, Gar Meydanı’nda ‘’Yöresel ürünler fuarı ‘’adı altında tezgahlarda yapılan satışlara tepki gösterdi.

21 Ocak 2019 - 17:41
Reklam

Komisyon adına açıklamada bulunan Ticareti Geliştirme Komisyonu Başkanı Behlül Bayrak, Gar Binası’nda satış yapan tezgahların olumsuz  tepkilere yol açtığına dikkat çekti:

“Geçtiğimiz günlerde Gar Meydanı- Gar Binasında dışarıdan gelen mal ve satış elemanlarıyla yöresel ürünler fuarı adı  altında satış ortamı konusunda üyelerimizden şikayetler gelmektedir. Üyelerimizden tarafımıza iletilen şikayetlerde, gar meydanının kirletilmesi, düzensiz ve sağlıksız bir alış veriş ortamı, Sakarya için olumsuz bir intiba yarattı. Bu kermesin ilimizin modern görünümüne ve ilimizdeki tüccarların ticaretine zeval getirdiği bilinmelidir.

TCDD Bölge Müdürlüğü’nün Adapazarı Gar Binasında yöresel ürünler fuarının düzenlenmesinin belli bir kontrol ve denetim çerçevesinde yapılıp yapılmadığı veya pazar yeri ortamının oluşturulmasının hangi gerekçeye dayandırıldığı üyelerimiz tarafından merak konusu olmuştur. Ayrıca bu durum şehir merkezindeki yerel ticareti de olumsuz etkilemektedir. Fuar alanı konusunda SATSO’dan da bilgi alınabilirdi.

Bu haber 881 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raketlerin Madalya Sevinci
Raketlerin Madalya Sevinci
TÜBİTAK BİLGEM'den Uygulamalı Eğitime Destek
TÜBİTAK BİLGEM'den Uygulamalı Eğitime Destek