• Reklam
  • Reklam
Sakarya’nın da Bir Sınır Kapısı Oldu

Sakarya’nın da Bir Sınır Kapısı Oldu

Karasu Limanında geri sayım başladı. Türkiye’nin yeni hudut kapısı olarak ilan edilen Karasu Limanı’ndan ihracat yükü taşıyan ilk gemi 13 Ocak’ta demir alacak.

29 Aralık 2016 - 12:33 - Güncelleme: 29 Aralık 2016 - 18:40
Reklam

Yapımı yılan hikayesine dönen Karasu Limanı artık gün sayıyor. Adapostası Gazetesinin haberine göre Karasu Limanı’ndan ihracat ve ithalat yapmayı planlayan sanayiciye güzel haber geldi. Türkiye’nin Kapıkule, Habur ve diğer hudut kapıları gibi artık Karasu’da hudut kapısı ilan edildi. Sanayici için büyük önem taşıyan Gümrüklü Alan ilanı da onayda.  Karasu Limanı’ndan ihracat yükü taşıyan ilk gemi 13 Ocak’ta demir alacak. İşletme Müdürü Gökçen Erdem limanın faaliyete geçtiğini ve sanayicinin yükünü taşımaya hazır olduklarını söyledi.

DÜNYA’YA İHRACAT KARASU’DAN YAPILACAK

Karasu Limanı’nın bölgenin en önemli limanı olacağını anlatan İşletme Müdürü Gökçen Erdem “Karasu Hudut Kapısı sadece Sakarya’nın değil İzmit, Düzce, Bolu, Bilecik, Bursa içinde çıkış kapısı olacak. Doğu Marmara’nın bütün yükünü buradan Dünya’ya göndereceğiz. Karasu Limanı konumu ve ulaşım kolaylığıyla sanayicinin de tercihi olacak. Bizimle ihracat yapacak firmaları boğaz geçmekten kurtarmış olacağız. Bu çok önemli bir avantaj” dedi.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Şahin Sağlık Meslek İle 23 Nisan
Şahin Sağlık Meslek İle 23 Nisan
"Geçmişinde Pazar Olan Bir Kentin Mensuplarıyız"