Davutoğlu Cuma Namazını Sivas'ta Kıldı

Davutoğlu, AK Parti 5. Olağan İl Kongresi'ne katılmak üzere geldiği Sivas'ta, havalimanından, kent merkezine giderken, yol güzergahında kendisini bekleyen atlı cirit ekibini selamladı.

Davutoğlu Cuma Namazını Sivas'ta Kıldı
banner3

Cuma namazını kılmak için Davutoğlu ile beraberindeki Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, kent merkezindeki Ulu Cami'ye geldi. 

Davutoğlu ve beraberindekiler, cuma namazının ardından Mehmet Seyitoğlu isimli bir vatandaşın cenaze namazını da kıldı.

Buradan yürüyerek Şemsi Sivasi'nin türbesine geçen ve yol boyunca vatandaşların sevgi gösterisiyle karşılaşan Davutoğlu, türbeyi ziyaret ettikten sonra Başbakanlık otobüsünden selamlama konuşması yaptı.

"Sivas, evliyalar şehri, erenler şehri, alimler şehri, Sivas Kongresi'nin şehri olduğunu bir kez daha gösteriyor" diyerek konuşmasına başlayan Davutoğlu, şunları söyledi:

"Milli iradeye, savunduğumuz ahlaki değerlere nasıl sahip çıktığınızı görüyoruz. Sivas yeniden ayakta. Sivas'a teşekkür ediyoruz. Sivas'tan Allah razı olsun. Sivas'ın duasını Allah bizim arkamızdan eksik etmesin. Her zaman sizlerle beraberiz. Her birinizi tek tek kucaklamak isterdim ama izdiham olacağı için hakkınızı helal edin. Buradan her bir Sivaslı kardeşimi alınından öpüyorum, bağırıma basıyorum. Allah Sivas'ı bizim yanımızdan eksik etmesin, Şemsi Sivasi'nin duasını bizim yanımızdan eksik etmesin. Sizlere minnetlerimi sunuyorum." 

Başbakan Davutoğlu, konuşmasının ardından, Sivas Valiliğine geçti.

Güncelleme Tarihi: 17 Ocak 2020, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER