Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Basit Tedavi Yöntemleri

Bembeyaz bir gülüş ve sağlıklı dişler herkesin hayalidir. Kendinize güvenerek, korkmadan kocaman bir gülümseme için dişlerinizi beyazlatmak, harika bir gülüşe sahip olmak istemez misiniz? O halde küçük işlemler ile dilediğiniz görünüme kavuşabilirsiniz. İşte “diş beyazlatma” operasyonu ile ilgili tüm merak edilenler…

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin Basit Tedavi Yöntemleri
banner3

Dişler genetik olarak ya da dış etmenler dolayısıyla sararmış, yamulmuş, çürümüş ya da koyu görünümde olabilirler. Bu durum kişiyi rahatsız eder ve bu rahatsız edici görüntüden kurtulmak isteyen kişiler, çeşitli estetik yöntemleri ile dişlerini iyileştirme yöntemlerini denerler. Yalnızca estetik ile değil, doğal yöntemlerle de dişlerin beyazlaması sağlanabilirken, bu beyazlamanın kalıcı olabilmesi için estetik müdahalelere başvurulur.

Dişler Neden Beyazlığını Kaybederler?

Dişlerin sarı renklerde olması, beyazlığını kaybetmesi hem ırsi nedenler ile hem de ilaçlar, sigara, kahve gibi dış etkenler ile oluşabilir. Bu durumlarda doğal yöntemlerin denenmesi ilk tercih iken, kişi eğer kalıcı ve kesin bir çözüm talep ediyorsa estetik bir müdahale ile bu durumu çözebilir.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin

Diş Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir?

Talebe göre dişleri beyazlatmak için estetik müdahalelerde bulunmak isteyen kişilere özel iki ayrı yöntem vardır. Bu yöntemler:

Power Bleaching: Ofis ortamında gerçekleştirilir, beyazlatıcı bir jel ve ışık ile yapılan bir tedavi ile inanılmaz bir sürede diş renginizi 3 ya da 4 ton açtırabilirsiniz. Etkili beyazlatma yöntemlerinden biridir.

Home Bleaching: Ev ortamında gerçekleşen, plastik ağızlıklardan alınan bir beyazlatma yöntemi ile dişlerin beyazlatılmasıdır. Bu işlemin gerçekleşme süresi 1 hafta kadar sürer. Günde en az 4-8 saat ağızlıkların takılması gerekir.

Kimler Diş Beyazlatma İşlemi Yaptıramaz?

Eğer kişinin diş etlerinde veya dişinde bir rahatsızlık varsa, uzman bir hekime görünmeden diş beyazlatma yönteminden yararlanmamaları en doğrusu olur. Eğer ağız sağlığınızla ilgili bir probleminiz varsa, uzman hekiminize danışarak diş beyazlatma işleminden yararlanıp yararlanamayacağınızı öğrenebilirsiniz. Ayrıca, hamile iseniz bu işlemi yaptırmamanız en doğrusu olacaktır.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin

Diş Beyazlatma Tedavisi Herkeste Aynı Oranda Mı İşe Yarar?

Herkesin diş yapısı, diş rengi ve dişindeki katmanları farklıdır. Spesifik diş yapısı kişiler üzerinde uygulanan işlemin kişiden kişiye değişmesine yol açar. Dişlerin ne derecede beyazlayacağı, kişilerin diş yapısına göre değişir.

Diş Beyazlatma İşleminin Yan Etkileri Nelerdir?

Diş beyazlatma yöntemleri hassas diş eti yapısına göre farklılık gösterir. Diş beyazlatma işlemini yaptıran kişiler çok soğuk ve çok sıcak içeceklere karşı aşırı hassas olurlar. Özellikle diş beyazlatma işlemini yaptırdıktan sonraki 2 gün içinde dişler, diş macunlarına karşı da hassas olabilir. Uzman hekiminizin size önerdiği diş macununu kullanarak bu sorun ile başa çıkabilirsiniz. Bununla beraber işlemin uygulandığı sırada beyazlatıcı jelin, diş eti ile teması sonucunda diş etleri zarar görebilir ve diş minelerinde aşınmalar olabilir.

Bembeyaz Dişlere Sahip Olmak İçin

Diş Beyazlatma İşleminin Etkisi Ne Kadar Zaman Devam Eder?

Diş beyazlatma işlemi, yine kişinin diş yapısına göre değişebilirken genel olarak 6 ay ila 2 yıl arasında değişir. Diş beyazlatma işleminizin süresini daha uzun kullanmak için, dişlerinizin bakımına dikkat edebilirsiniz. Örneğin, sigaradan ve dişlerin yapısına zarar verecek yiyeceklerden uzak durarak dişlerinizin beyazlığını daha uzun süreye çıkartabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2020, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER