banner28

ÖZÜR DİLE FAZİLET ÖZÜR!

Değerli okurlarım;
İşlerimin yoğunluğundan dolayı uzun vakittir sizlerle buluşamadım.
Evet... 
En son yazımdan bu yana şehirde çok konular cereyan etti.inanın hepsine değinmek isterim.
Ancak şu var ki içimi sızlatan, derinden üzen bir konuyu sizlerle paylaşacam.

Sayenizde dejenere olmuş
Başörtümüz ve Değerlerimiz...

4 Mart 2019 Pazartesi günü Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilimize davet edilen ve geçmişte inançlarımıza, devletimize hakaretler eden milli ve yerli duruşu olmayıp, yanından bile geçemeyen sözde bilim adamı Üstün Dökmen, tüm rehber öğretmenlerini ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nü temsil eden idarecilerin gözü önünde başörtümüze dil uzattı.
Peki nedemişti sözde bilim adamı; 
“Başörtülü birisinin rehber öğretmeni olamayacağını söylemiş” 
Aklıma rahmetli erbakan’ın sözü geldi: Hadi Ordan Seni ...... uşağı...

Sen hangi cüretle başörtüsüne dil uzatırsın bre hadsiz...

Gerçi babam bana her zaman söylerdi: Okuyup salak olacağına, okumayıp akıllı ol derdi. Ne kadarda haklıymış.

Neyse!
Program sonunda da çiçek ve plaketle ödüllendirilerek uğurlanmıştı sözde bilim adamı.

Buradaki mesele tam olarak söylenenler değil , çünkü sözde bilim adamı bu sözleri her yerde söylüyor. Allah affetsin diyecem ama inanıyor mu acaba.

Soru: Sözde bilim adamını kim getirdi?
Cevap: Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Müdür kim Fazilet Durmuş.

Soru: Sakarya İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş bu sözde bilim adamının geçmişini bilmiyor mu?
Cevap: Kesinlikle biliyor? Boşu boşuna yıllarca okumadı!

Soru: Hangi akla hizmet için bu şahsı getirdi?
Cevap: Bu program üzerinden algıyı kendisine çekip, terfi almak istiyordu.

Yedik mi Hayır? Kimler yedi, nemalananlar!

Benim haberim yoktu cevabını ben yemem! Türkiye’nin bildiği Üstün Dökmen’i ne senin ne de senin ahalin ne de sana sahip çıkan siyasi, bürokrasi ve basın dünyasının bilmemesinin imkanı yok.

Her gün gazetelerde, haber sitelerinde boy boy haberlerini çıkarıyorsun. Bu işler aşkla, sevgiyle yapılmıyor parayla yapılıyor parayla. Kimin parasıyla Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğünün parasıyla.

Asıl konumuzdan biraz saptık kusura bakmayın!

Sayın Fazilet Durmuş yapmış olduğun program için başörtülü kardeşlerimizden, bu uğurda hayatları kararan kitlelerden, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dan eğer ki 28 Şubat mağduruysan özür dilemelisin.

Konuyu kapatmaya cüret eden başta sen Fazilet hanım, iktidar partisinin Sakarya’da önde gelenleri ve bir takım bürokratlar vicdanınız varsa özür dilersiniz.

Fazilet hanım sen istersen Sakarya’da ol, istersen bu ülkenin herhangi bir iline git, istersen Milli Eğitim de Genel Müdür ol ama önce eline vicdanına koy hakikatli ol.

Yoksa gerçekten Allah sizi affetsin.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ebedam
Ebedam - 9 ay Önce

Tamamen sendikanın ağzıyla yazılmış, tek taraflı çıkar kokusu veren bir yazı. Keşke daha nezih bir üslup kullanılabilseydi. Ama içteki düşmanca duygular, zihinlerdeki ön yargıların yansıtılmasına sebep olmuş. Vesselam

tarafsız
tarafsız - 2 ay Önce

Sayın yazar, Yazlık kavşağından Yenikent YOLUNA yani S.Zaim bulvarına girince 100 m. ilerde solda bir derneğimize YEŞİL ALAN-KAMU ALANI ÜZERİNDE lüks bir bina b.şehir tarafından yapıldı. İKİ DÖNÜMDEN FAZLA YEŞİL ALANDA-kamu alanı da tel örgü ile çevrilip, mazı ile çevrelenip bu binaya-derneğe terk edildi. Bu yasa hangi yasadır? Belediye bir derneğe yeşil alan üzerinde bina yapabilir mi? Birkaç dönüm yeşil alanı, kamu alanını bu derneğe verebilir mi? Bir derneğe verdiği zaman, diğer tüm derneklere de hak doğmaz mı? Bütün bunlar yasalmıdır? Bunu basın olarak araştırınız, ilgilileri uyarınız, göreve davet ediniz lütfen.Yetkililer, vilayet makamı nerede?