Mutlu Olmayı ‘Tercih’ Et

Mutlu Olmayı ‘Tercih’ Et

ÖSYM'nin bu sene ilk kez düzenlediği YKS yani Yükseköğretim Kurumları Sınavı sonuçlarını açıklanması ile birlikte tercih süreci de başladı.

03 Ağustos 2018 - 16:16
Reklam

Adabilim Okulları Rehberlik Öğretmeni Emrah Yesir, Adayların üniversite eğitimlerine aldıkları puan üzerinden yapacakları tercihler ile yön vereceğini belirterek, tercih işlemlerinin 7-14 Ağustos tarihleri arasında gerçekleştirileceğini aktardı. Ancak bu yılda önceki yıllarda olduğu gibi puandan daha çok sıralamanın önemli olduğuna vurgu yaptı. Adayların lisans programlarından tercih yapabilmek için AYT’den180 ve üzeri, Önlisans programlarından tercih yapabilmek içinse 2018-TYT’de 150 ve üzeri puan alma koşulu bulunuyor.

 

Bu süreçte Adabilim Okulları olarak okulumuzun öğrencisi olsun yada olmasın tüm öğrencilerimize profesyonel anlamda destek sağlamaya hazır olduklarını ifade eden Yesir “ÖSYM’nin yayınlamış olduğu tercih kılavuzu üzerinden sonuçları ve öğrencilerimizin beklentilerini göz önünde bulundurarak tercihlerimizi gerçekleştireceğiz. Temel prensibimiz öğrencilerimizin puanları ne olursa olsun sevdikleri ve kendilerini mutlu hissedecekleri bölümleri tercih etmelerinden yana” dedi.

Bu haber 830 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 0 Yorum
Henüz Yorum Eklenmemiştir.İlk yorum yapan siz olun..
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
"Bambaşka Bir Sakarya Var"
Cimnastikçiler Yarı Final İçin Bursa'da
Cimnastikçiler Yarı Final İçin Bursa'da