• Reklam
 • Reklam
Müdür ve İki Öğretmen O Okuldan Uzaklaştırıldı

Müdür ve İki Öğretmen O Okuldan Uzaklaştırıldı

Hacı Zehra Akkoç lisesinde yaşandığı iddia edilen olay hakkında açılan soruşturma kapsamında okul müdürü ve iki öğretmenin başka bir okula görevlendirildiği öğrenildi.

04 Ocak 2017 - 10:14 - Güncelleme: 04 Ocak 2017 - 10:16
Reklam

Adapazarı Hacı Zehra Akkoç Kız lisesinde yaşandığı iddia edilen olay ile ilgili açılan soruşturma kapsamında Okul müdürü ve olayda adı geçen iki öğretmenin başka okullarda görevlendirildiği öğrenildi.

İl Milli Eğitim müdürlüğü tarafında konu ile ilgili açılan soruşturma kapsamında,  soruşturmanın daha sağlıklı yapılabilmesi nedeni ile görevinden alınan Okul müdürü ve olayda adı geçen iki öğretmen Hacı Zehra Akkoç’tan alınarak geçici görev ile başka okullarda görevlendirildi.

Hatırlanacağı üzere Okulda eğitim gören bir öğrencinin başörtüsü nedeni ile okulun kütüphanesinden yaka paça atıldığı ile ilgili iddialar sosyal medya da genişçe yer almış, IHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın ve birçok STK da konu ile ilgili açıklamalar yapmıştı.

Konunun Sosyal medya ve yayın organlarında yer alması üzerine de Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü iddiaların araştırılması için soruşturma açmıştı.

YORUMLAR

 • 8 Yorum
 • Zeynep Hoca
  1 yıl önce
  Bu arkadaşımız 28 Şubat sürecinde başörtülü eşinin sorması üzerine; ne demek başını açmak, işi bırakacaksın diyen birisiydi. Maalesef ki bugün o sürece hizmet etmekle suçlanıyor. suçlanmıyor, iftira atılıyor. Keşke haber yapmadan önce araştırsaydınız.
 • arzu
  1 yıl önce
  Sizin gibi iftiracı adamlarla mı çalışıyor ihh, yazık.
 • Akkoçlu
  1 yıl önce
  IHH Başkanının oyuna geldiğini düşünuyorum. Bu ildeki kumpas ve iftira ekibi ildeki işbirlikćileri ile yapmıslar bu tiyatroyu. İsim vermiyorum zaten herkes biliyor. Gerćekten cok uzuluyorum. Basortusu mucadelesi vermis bir insani basortusu dusmanlugindan gorevden aldirmak yazik. Allah buyuk.
 • tuğrul
  1 yıl önce
  IHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın Yaptığınız haberlerle ilgili ne kadar araştırma yapıyorsunuz. atmış olduğunuz twetler ne kadar doğru bulunduğunuz kurum ve konum acısından insanları suçlamak ne kadar doğru, kadar bir müslümana yakışırmı bir müslümandan beklenmeyecek derece zalim ve asılsız haber yazmak, siyonizm sizi iyice ele geçirmiş. Yaradan günahlarınız afeder umarım
 • 1 yıl önce
  SAYIN SEBAHATTİN AYDIN ARAŞTIRMA YAPMADAN ATTIĞINIZ TWET LA KARALADIĞINIZ İNSAN MUHAFAZAKAR AİLEDEN GELİP EŞİ KAPALI OLAN VE 28 ŞUBATTA EŞİNE DESTEK ÇIKAN GEREKİRSE İŞTEN ÇIKACAKSIN DİYEN DİNİ BÜTÜN BİR İNSANDIR. KENDİLERİNE GELEN HABERLERİ ARAŞTIRIP SORUŞTURMADAN HÜKÜM VERİLİRSE BİZDEN DEĞİLDİR. (AYET HUCURAT SÜRESİ) BASKA DİYECEK BİR ŞEYİM YOK ANLAYANA
 • hamza
  1 yıl önce
  işin aslını arastırmadan haber yapan konunun sözde takipçiligini yapan IHH Sakarya Şube Başkanı Sebahattin Aydın şiddeetle kınıyorum oynadıgınız oyunlar bozulacak sizde adelet karsısında hesap vericeksinniz
 • Fatma Öztürk
  1 yıl önce
  Biz okulumuzda arkadaşlarımız ve öğrencilerimizle saygı-sevgi çerçevesinde eğitim-öğretim yapmaya gayret gösteriyoruz. Bizi huzursuz ettiniz ya tebrik ediyorum sadece...
 • Raci ŞENER
  1 yıl önce
  Mutlu musunuz? Büyük iş başardınız.Bunun altında başka plan ve niyetler olduğunu ve soruşturma sonucunda aklanacaklarını siz de biliyorsunuz.Müdür ve o öğretmenler okuldan geçici olarak da olsa ayrılırken ağlayan yüzlerce başörtülü kızı ve o manzarayı görseniz belki biraz utanırdınız.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Karapürçek'te Altyapının Hemen Ardından Asfalt
Karapürçek'te Altyapının Hemen Ardından Asfalt
SATSO KOROSU 10'NCU YILINDA ELİF GÜLEŞÇİ İLE SAHNE ALACAK
SATSO KOROSU 10'NCU YILINDA ELİF GÜLEŞÇİ İLE SAHNE ALACAK