Minik Yusuf …

Adapazarı Akşam Haberleri gazetesi Sakaryalının duyarlılığını harekete geçirdi dün ve bugün.

Haber müdürü İsmail Erken’in gazete sahibi Mustafa Sarı’ya “Abi, bir günlük tiraj gelirini istiyorum. Bir yere bağışlayacağım” demesi ve Mustafa Sarı’nın da ne yapacağını dahi sormadan ‘tamam' demesi ile başlatılan kampanyaya binlerce Sakaryalı gazete bayilerinde kuyruk oluşturarak katıldı.

Konu, tedavisi için yaklaşık 400 BİN TL gereken Fosfor Metabolizması Bozukluğu hastası Yusuf Bozkurt’un sağlığına kavuşması için bir farkındalık oluşturmaktı.

Gazete bu noktada oldukça başarılı bir iş yaptı ve bu farkındalık oluştu.

Ancak, buradan sonrasına bakmak gerekir.

Minik Yusuf tedavisi için bir ilaç alması gerekiyor. Bu ilaç 400 BİN TL gibi bir rakam. Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayır dün yayınladığı mesajında gazeteye teşekkür ederek rakamın 200 BİN TL’ye kadar düştüğünü söyledi. 

Belki bu ilacın sonrasında daha farklı bir tedavi için başka bir meblağ daha da gerekebilecek.

Mesele şu. 

Tedavisi için hemen uygulanması gereken bir ilacın temini için koca koca adamlar ellerinde gazete ile objektiflere poz vererek gazeteyi tebrik ediyor da, biri de altta belirtilen hesaba 50 bin, 20 bin ne bileyim ekonomik durumuna göre aktarabilecekleri bir rakamı göndermiyor!

Bir milletvekili çıkıp da, “Yahu burada ne oluyor, nedir bu mesele” deyip de, Sağlık Bakanı ile ya da ilgilisi ile görüşerek bu meseleyi kökten çözecek bir hamle yapmıyor!

...

Sakaryalı duyarlı da…

O el kadar bebek, hala daha yaşam savaşı veriyor!

....

Vesselam.

Dipnot:

Yazının yayınlanmasının ardından gelen bir bilgiyi aktarmalıyım. Konuyu hassasiyetle takip eden bir yetkili, aile ile görüşerek tedavi sürecine dair bütün bilgi ve evrakları aileden alarak Sağlık bakanlığına iletmiş. Sağlık Bakanlığı nezdinden olumlu bir sonuç çıkması bekleniyor. Umarım süreç hızlanır ve Yusuf'un bundan sonraki tedavi süreci Bakanlık tarafından sağlanan imkanlarla devam eder ve Yusuf sağlığına kavuşur.

YORUM EKLE