Milli İrade Ayakta! Eğitim Camiasında Yaşananlara STK’lardan...

Milli İrade Ayakta! Eğitim Camiasında Yaşananlara STK'lardan Ortak Tepki!

Sakarya Milli İrade Stk’ları platformu Milli Eğitim camiasında yaşanan son olaylara dair ortak bir açıklama yaptı.

07 Mart 2019 - 10:40
Reklam

MedyaRota.com da çıkan “2023 Vizyonu Kime Emanet” ve “Üstün Dökmen’den Skandal Sözler” başlıklı haberler Sakarya’da olduğu gibi tüm Türkiye’de büyük infial uyandırdı. AK Parti Sakarya milletvekili Çiğdem Erdoğan Atabek ve Memur Sen başkanı Ali Yalçın’ın da tepki gösterdiği olaylar kamuoyununda tepkisini çekti. Sakarya’da faaliyet gösteren Sivil Toplum kuruluşları ortak bir basın açıklaması yaparak tepkilerini ortaya koydular.
 
İşte Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşlarının o açıklaması;
4 Mart 2019 Pazartesi günü İl Milli Eğitim Müdürlüğü marifetiyle psikolojik Danışman ve Rehber Öğretmenlere yönelik ‘’Rehberlik Yol Göstermek mi Yollar Göstermek mi’’ adlı seminerde Prof Dr Üstün Dökmen 28 Şubatçı bir zihniyetle; ‘’Başörtüsü ile danışmanlık yapılamaz. Tarafsız danışmanlık yapmak için başı açık olarak görüşmek gerekir.  Hatta rehberlikte inşallah maşallah hayırlısı gibi dini söylemlere asla yer verilmemelidir’’ şeklindeki bir konuşma yapmıştır.
Iddia edildiği şekliyle sözü edilen kişinin içindeki nefreti kusmasına ve bir grup öğretmen tarafından protesto edilip salonu terk etmelerine rağmen program sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına çiçek ve plaket verilmesine,  İl Milli Eğitim Müdürünün hatıra fotoğrafı çekilmesine anlam veremedik.
Bunun yanı sıra Sakarya İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge biriminde gezi olayları sempatizanı bir öğretmen görevlendirilerek Cumhurbaşkanımızın dindar nesil yetiştireceğiz söyleminin aksine 2023 Gençlik Aşısı Projesinin başına getirilmiştir.
Bu ve bunlara benzer olaylar Milli Eğitim Bakanlığı’nda son dönemlerde artık sıradanlaşmaya başlamışken ilimizde de bunların yaşanıyor olması bizleri misliyle üzmüştür.
Milli İrade Sivil Toplum Kuruluşları olarak bizler milli manevi değerlerimize olan hassasiyetimizi korumaya ve kollamaya devam edeceğiz. Bu durumlar kimin zamanında nerede yaşanırsa yaşansın tepkimizi dile getireceğiz.
Milli Eğitim Müdürlüğü’nde son dönem yaşanan bu olayların yenilerinin yaşanmaması için tüm süreci gözden geçirerek takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla sunarız.

Bu haber 3135 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 5 Yorum
 • 3hilal_bozkurt
  1 hafta önce
  MİLLİ İRADE AYAKTA fakat ortamda bulunup ta tepkisiz kalan olayı umursamayan il milli egitim müdür yardımcısı NECMİ SAĞIROĞLU VE ORGANZATOR NESRİ GİRGİN oturuyor. Seni bu duruma sokan bu adamları niye görevde tuttuyorsun onlara hiçbişi demezsen sende suçlusun sayın müdüre hanım.
 • Canan Başaran
  2 hafta önce
  Arge'nin başına getirilen şahısla ilgili olarak da şunu söylemek isterim. Artık insanları ötekileştirmekten vazgeçin. Bunu her kesim için söylüyorum. Öğretmen arkadaşım gecesini gündüzüne katıp sürekli proje üretip gençlerin yolunu açıyor. Kaç tane genç onun sayesinde yurt dışına gitmiştir. İnsanlar şunu anlamıyor. Millet evinde rahat rahat oturup eğitimi dert etmezken, eğitimi dert eden birileri var. Kendince bu vatana hizmet eden birileri var. Neden bu karalama. Buyrun siz yapın proje, siz fedakarlık yapın aile ve çocuklarınızdan, kendi zamanınızdan o yerlere siz oturun. Ama lütfen yan gelip yatarak oturduğunuz yerden ahkam kesmeyin. Bu ülkede vatanını milletini ülkesiniseven kalbinde iman gücü taşıyan sizden başka insanların da olabileceğini unutmayın
 • Canan Başaran
  2 hafta önce
  Orada olanlardan biriydim. Müdüre Hanımla çiçek ve plaket verilip resim çektirme faslı bittikten çok sonra bırakın salonun giriş kapısını binanın çıkış kapısında karşılaştım. İçeri yeni giriyordu. Tokalaştık. Hiçbir şeyden haberi yoktu. Gazetelere servis edilen bu resim kasıtlıdır. O binada o salonda olan tek bir kişi bile söylediğimin aksi bir söylemde bulunamaz. Varsa ben şahidim yoktu diyorum. Ve alenen kimliğimi de söylüyorum. Tabii ki Üstün Dökmen'in sözlerini sindiremedik. O konuşma içerisinde nötr olmayı haddini aşan cümlelerle ifade etmiştir. Sadece başörtüsü örneğini de vermedi üstelik. Danışma odasında Atatürk portresi de olmamalıdır demiştir. Danışman öğretmen nötr olmalıdırı daha yerinde örneklerle vermesi gerektiği, kullandığı cümlelerin çok talihsiz olduğu noktasında salondaki herkes hemfikirdi. YÖNDER OKULLARINDAN hiç bahseden yok.. Müdüre Hanım olaydan habersiz salona girmiş ve her insanın yapacağı gibi resim çektirmiştir. Bu haberin bu kısmı yanlıştır.
 • Erol Bilir
  2 hafta önce
  Müdire Hanımın da açıklamasını yayınlamanızda fayda var. İşte açıklama: İşte Milli Eğitim Müdürü Fazilet Durmuş’un O açıklaması: İlimiz, Serdivan Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün 2018-2019 eğitim öğretim yılı yıllık çalışma planı doğrultusunda tüm rehberlik öğretmenlere yönelik, Yaşam Boyu Gelişim ve Eğitim Akademisi’nin kurucusu Prof. Dr. Üstün DÖKMEN’in konuşmacı olarak katıldığı “Rehberlik yol göstermek mi, yollar göstermek mi?” başlıklı konferans düzenlenmiştir. Konferansla ilgili 22.02.2019 tarih ve 3881629 sayılı Valilik Onayı Müdürlüğümüzce alınmıştır. Söz konusu Konferans 04/03/2019 tarihinde saat: 13.30-16.00 saatleri arasında Serdivan Belediyesi Konferans Salonunda gerçekleşmiştir. İl Milli Eğitim Müdürü Fazilet DURMUŞ konferansa katılmamış olup, söz konusu Konferansta konuşmacı DÖKMEN’in konuşmasının bir anında ‘Psikolojik danışman nötr olmak için inancını, kültürünü, giyimini, takılarını, ırkını temsil edecek şeyler kullanılmamalıdır. ABD filmlerinde oyuncular haç takıyor, ancak psikoloji filmlerinde asla kullanmazlar. Sizde psikolojik danışman olarak başörtü takarak gayri müslim birine danışmanlık yaparsanız onunla empati kuramazsınız ancak sempati kurarsınız. Benim odamda bir sürü Atatürk portresi var ama danışmanlık odamda bulundurmam. Kitap yazarken A.A yani Allah’ın adıyla yazarım’ demiştir. Bunun üzerine Serdivan RAM Müdürü Nesri GİRGİN’in ‘bu tavır insani olmaz’ demesi üzerine konuşma kapanmıştır. Basın yayın organlarında yayınlanan haberde iddia edildiği gibi İl Milli Eğitim Müdürümüz Fazilet DURMUŞ konferansın hiçbir kısmında orada bulunmamıştır. Konferansın olduğu saatlerde Sakarya Milletvekilimiz Sayın Kenan SOFUOĞLU’nun “Genç Yetenekleri Motosiklet Sporuna Kazandırma” projesi kapsamındaki program nedeni ile Akyazı ilçesi Pazarköy İlkokulundadır. Ve bununla ilgili basında birçok haber ve görüntü yer almaktadır. Haberlerde belirtildiği üzere Üstün DÖKMEN’e İl Milli Eğitim Müdürümüz tarafından herhangi bir plaket takdim edilmemiş olup, böyle bir görüntü de bulunmamaktadır. Ayrıca Üstün DÖKMEN’in konferansta söylediği ifade edilen yukarıda belirtilen sözlerinden İl Milli Eğitim Müdürümüze konferanstan 1(Bir) gün sonra bilgi verilmiştir. Sakarya Eğitim Bir-Sen 1 Nolu şubesi tarafından basın yayın organlarına yanlı olarak servis edilen bu haber ve açıklama hiçbir şekilde teyit edilmemiş ve maksatlı olarak İl Milli Eğitim Müdürümüzü yıpratmak amaçlı yapılmıştır.
 • yıldız
  2 hafta önce
  programda bu sözler karşısında tepkisiz kalan ve programı organize eden il müdür yardımcısı NECMİ ve serdivan ram müdürü NESRİ beyler, programdan sonra bu üstün dökmen denen şey ile gögüslerini gere gere boy boy fotoğraf paylaşarak birşey yaptık zannettiler. olay fazilet hocamın üstüne kalsın diye de ses çıkartmıyorlar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
İŞTE YÜCE'NİN SAKARYA VİZYONU
İŞTE YÜCE'NİN SAKARYA VİZYONU
Mbd Ortaöğretim Denemelere Ve Kitap Okumalara Hız Verdi
Mbd Ortaöğretim Denemelere Ve Kitap Okumalara Hız Verdi