Mengen: "Hendek Muz Cumhuriyeti’ne Mi Bağlı"
Reklam

Mengen: "Hendek Muz Cumhuriyeti'ne Mi Bağlı"

Hendek’te ceza alan bir öğretmen için başka bir öğretmenin mağdur edilmesi olayının üzerine Eğitim Bir Sen Başkanı Murat Mengen basın açıklaması yayınladı.

06 Aralık 2018 - 14:08
Reklam

Murat Mengen, Hendek’te okul değiştirme cezası alan bir öğretmene yer açmak için ilçe kaymakamlığı başka bir öğretmeni mağdur ederek yer değişikliği yapılacağını ifade etti. Mağdur edilen öğretmen okuldan ve öğrencilerinden ayrılmak istemediğini yetkililere bildirmiş olmasına rağmen sonuç almadığını ve baskıya maruz kaldığını belirten Mengen basın açıklaması yayınladı.

 

Murat Mengen’in yayınladığı basın açıklaması:

 

“Hendek’te yaşanan bir garip olayda, Gaffar Okkan Ortaokulu Öğretmeni hakkında, aynı binada ayrı zamanlarda hizmet veren Cumhuriyet İlkokulu öğrenci velilerinden birinin şikayeti üzerine yer değiştirme kararı verilmiştir. Ayrı zamanlarda eğitim verilmesine rağmen, iddiaya bağlı yer değiştirme, öğretmenin en başından suçlu ilan edilmesine sebebiyet vermiş ve bu öğretmen kendi okuluna bir şey almaya gittiğinde güvenlik görevlisi tarafından; “Okul Yönetiminin talimatı var! Okula giremezsiniz!” denilerek kadrosunun bulunduğu okula alınmamıştır.

Okul değişikliği cezası alan öğretmen için Hendek ilçesinde boş norm bulunmaması sebebiyle konuyla hiç alakası olmayan sırf ceza alan öğretmene kadro açmak için İlçe Kaymakamı tarafından başka bir öğretmen mağdur edilerek karşılıklı yer değişikliği uygulanmaya çalışılmaktadır.

Böylelikle bu olayın belki de gerçek mağduru bu öğretmenle yer değiştirilmesi istenen Abdurrahman Gürses İmam Hatip Ortaokulunda çalışan öğretmenimiz görünmektedir. Akşam saatlerinde ilgili öğretmenimiz aranarak; “Hocam siz yarın okula gelmeyin, Şehit Ali Gaffar Okkan Ortaokulu’na gidin!” denilmiştir. İlgili öğretmenimizin hiçbir suçu olmamasına rağmen ve herhangi bir şekilde kendisine görüşü sorulmadan, sırf genç olması öne sürülerek ve rızası alınmadan, her türlü sözlü baskıya maruz bırakılarak okulundan ayrılması istenmiştir.

Öğretmenimizin psikolojisi ve sağlığı ciddi şekilde etkilenmiştir. Öğretmenimiz öğrencilerinden ve okulundan ayrılmak istemediğini tüm yetkililerle paylaşmasına rağmen, hiçbir sonuç alamamış ve ucu açık cevaplarla geçiştirilmeye çalışılmıştır. Bir öğretmenin öğrencileri ile kendi iradesi hiçe sayılarak karar alınmış ve ilgili karar uygulamaya konulmaya çalışılmaktadır.

Yapılan bu uygulama, son günlerde öğretmenin itibarını ve değerini sürekli gündeme getiren Milli Eğitim Bakanımız Sayın Ziya SELÇUK’un da görüşleriyle ters düşmektedir. Bu garabet uygulama düzeltilmez ise, Hendek Kaymakamlığı Önünde, Eğitim-Bir-Sen Sakarya 1 Nolu Şube yöneticileri tarafından 9 Aralık Pazartesi günü  saat:12:00’da basın açıklaması yapılacaktır.

Saygılarımızla!”

Bu haber 4460 defa okunmuştur.

YORUMLAR

 • 4 Yorum
 • dadaş
  2 ay önce
  Üyesinin hakkını koruyacakmış.Size değil, sizden korkup sinen okul idarecilerine şube müdürlerine yazıklar olsunki talimatlarınıza uyup okullarındaki öğretmenleri size oy atmaya ikna ettiler.Ve şimdi firavunları sahnede tutuyorlar.Atamalardaki gücünüz elinizden alındığında yanınızdakiler de düşecek emin olun.Çünkü gerçekten yanınızda olan kimse yok Asıl hedef Fazilet Hoca. Kadına helal olsun işini yapıyor sizi yok sayıyor....
 • fuat süslü
  2 ay önce
  şov yapma mengen.amacın haksızlığı ortadan kaldırmak değil.şov yapmak.başka haksızlıklarına kılıf aramak.bü yüzden meydanlar boooş.
 • Hendekli
  2 ay önce
  Sen herkese zulmet kumoas kur iftira at ondan sonra yalandan ogretmeni savun ama istesuginizi yapin buz bunu haknediyoruz sizi oraya getirenler Allaha nasul hesap verecekler dusunsunler
 • Ekc
  2 ay önce
  Sayın MENGEN Çok değil daha geçen yılın başında kardeşimin geçirdiği üstelik de aklandığı soruşturma yüzünden benim görevlendirmem iptal edilirken Hendek nereye bağlıydı. Duymadım demeyin başrol sizinkilerdeydi. Şimdi size dokununca mı tepki var. Hak aramak bile bizdense hak. Bizden değilse duymazlıktan gelin kardeşim şekline girdi sayenizde. Unutmayın ayarını bozduğunuz kantar gün gelir sizi tartar.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
Raketlerin Madalya Sevinci
Raketlerin Madalya Sevinci
TÜBİTAK BİLGEM'den Uygulamalı Eğitime Destek
TÜBİTAK BİLGEM'den Uygulamalı Eğitime Destek