Memur- Sen’den Tüvasaş Genel Müdürüne Ziyaret

Memur- Sen’den Tüvasaş Genel Müdürüne Ziyaret

TÜVASAŞ Genel Müdürü Prof Dr İlhan Kocaarslan’a ziyarette bulunan Ulaştırma Memur-Sen Sakarya Şube Başkanı İsmail Yıldız Sözleşme Ücretleri ve TÜVASAŞ'taki son durum hakkında açıklamalarda bulundu.

11 Ocak 2018 - 09:15
Reklam

 “Yetkili Sendika’’ olarak katıldığımız ve birçok kazanım elde ettiğimiz Toplu Sözleşmenin , kurumumuz çalışanları için en önemli maddesi olan 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararname kapsamında görev yapan sözleşmeli personelin temel ücret gruplarının 5’ten 3’e düşürülmesi ve yönetim kurullarına temel ücretlerin düzenlenmesi yetkisinin verilmesini, sendikamızın teklifini ve görüşlerini önemseyerek,  Toplu sözleşme ile sağlanan kazanımını çalışanlarımızın lehine düzenledikleri için Ulaştırma Memur-Sen Sakarya İl Temsilcisi İsmail Yıldız, TÜVASAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr.Sayın İlhan KOCAARSLAN’ı makamında ziyaret ederek  teşekkür etmiş ve çalışanlarımız adına minnetlerini iletmiştir.

Geçtiğimiz 2017 yılı mayıs ayına kadar Vagon fabrikamızdaki yönetim boşluğu kamuoyunca da bilinmekte ve uzun süre tartışılmaktaydı. Kimi siyasi kimi kişisel hasetler ile kasıtlı yapılan ‘TÜVASAŞ özelleşiyor”, “TÜVASAŞ kapanacak”, “TÜVASAŞ gözden çıkarıldı” şaiyalarına sebep olan bu olumsuz durum; TCDD Milli Tren Projesi, TCDD Araştırma ve Geliştirme Projesi , TCDD Marmaray Emniyet Yönetim Sistemi ve Elektrifikasyon Sistemleri  gibi birçok projede aktif ve etkin olarak görev yapmış, sektörün içerisinden biri olan Prof.Dr.Sayın İlhan KOCAARSLAN’ın 16 mayıs 2017 tarihinde TÜVASAŞ Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak asaleten atanması ile son bulmuştur.

 

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Sayın Ahmet ARSLAN’ın Fabrikamızı ziyaret ederek Sayın Genel Müdürümüze  vermiş olduğu destek TÜVASAŞ’ın önümüzdeki süreçte yapacağı proje ve çalışmalar içinde büyük bir itici güç ve moral olmuştur. Ayrıca Demiryolu Koordinasyon Kurulunun (DKK) demiryolu sektöründe faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları, üniversiteler, kamu ve özel sektör temsilcilerinin  katılımıyla yapılan ilk çalıştay  Sayın Genel Müdürümüz Prof.Dr.İlhan KOCAARSLAN’nın bireysel çaba ve kişisel ilişkileri sayesinde TÜVASAŞ’ta yapılmıştır. Sendikamız tarafından desteklenen bu güzel gelişmeler, TÜVASAŞ’ ımıza verilen önemi göz önüne sermiş, aynı zamanda çalışanlarımızın moral motivasyonunu artırmıştır.

 Sayın Genel Müdürümüzün göreve atandığı günden itibaren Fabrikanın üretim süreçlerinde başlattığı iyileştirme çalışmalarının yanında, yurtiçi ve yurtdışında sürdürdüğü Pazar araştırmaları ile TÜVASAŞ için farklı projeler arayışında olması, TCDD’den en az 5 yıllık üretim gerektiren yeni projelerin  alınması ve herşeyden  önce şirketimizin gururu olacak milli tren projesinin tamamlanması noktasında göstermiş olduğu irade fabrikamızın yeni TÜRKİYE’ nin millileşme ve yerlileşme politikasına uygun olarak  geleceğe umutla bakmasını sağlamaktadır.

 Vizyonu üyelerinin ortak ekonomik, sosyal, kültürel, özlük, mesleki, hak ve menfaatlerini korumak  ve geliştirmek, ülkemizde cereyan eden her türlü haksızlık ve hukuksuzluğa karşı çıkmak bu amaçların gerçekleştirilmesinde evrensel insan haklarına ve Anayasaya dayanan demokratik, laik, sosyal adalet ve hukuk devleti anlayışı içinde çalışmak olan Memur-Sen değerleriyle, duruşuyla özgün ve özgür sendikacılığın temsilcisidir. Sadece toplu sözleşme sürecinde değil, sonrasında da kamu görevlilerinin kazanımlarını artırmak için durup dinlenmeksizin çalışmaktadır.  Memur-Sen’i güçlü kılan değerleri ve üyeleridir. Değerlerimize sahip çıkıyor, üyelerimize şükranlarımızı sunuyoruz.

2018 yılının başta TÜVASAŞ’ımız için bir şahlanış yılı olması temenisi ile, Büyüyen Türkiye’nin hedeflerine ulaşmak için daha çok yol katettiği ve bu yolda emek veren emekçilerimizin daha müreffeh daha saygın bir çalışma hayatına kavuştuğu , kalkınma ve büyüme yolundaki tüm engellerin bertaraf edildiği, bütün tarafları ile halkımızın hoşgörü ve birliktelik ile bir arada olduğu, kamu görevlilerimiz, milletimiz ve insanlığa sevgi, barış, sağlık ile hoşgörünün egemen olduğu bir yıl olmasını diliyoruz.

Bu haber 686 defa okunmuştur.

YORUMLAR

  • 1 Yorum
  • Mehmet öz
    9 ay önce
    Yaklaşık 30 yıldır alın terimizi akıtmaktan mutluluk duyduğumuz ekmek kapımız Tüvasaş yeni yönetim ile ilimizde, ülkemizde ve bölgemizde yükselen yıldız olmaya devam edeceği konusunda hiç bir şüphemiz yok. İnşallah çocuklarımız ve gelecek nesillerimiz uzun yıllar buradan ekmek yemeğe devam edeceklerdir. Artık konuşulanlar taşınmak,kapanmak değil; yıllık üretim sayısını artıran gelişen ihracat yapan TÜVASAŞ.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR x
TARAKLI'YA KADIN ADAY
TARAKLI'YA KADIN ADAY
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!
SAFİTÜRK DAVASINDA ŞOK KARAR!