Zehra Hatipoğlu'nun Yolu / Ersin İBİL Yazdı

0

Zehra Hatipoğlu'nun Yolu / Ersin İBİL Yazdı
banner3

AK Parti kongresinden sonra hemen hemen herkesin gündemi artık Milletvekilliği aday adaylık süreci.

Sakarya Barosu eski Başkanı ve Sakarya siyasetinin önemli isimlerinden olan Recep Hacıeyüpoğlu’nun yaptığı İlk resmi başvuru esnasında İl Başkanı Fevzi Kılıç’ın da belirttiği üzere 70’in üzerinde başvuru bekleniyor.

Aday adayı olmak ve de listeye girmeyi istemek herkesin hakkı.

Ben bu yazımda aday adaylığı süreci ile değil de sessizce dikkat çekilmeden gidilen, aslında birazda aday adaylığının çok öne geçmesi sebebi ile birazda geri planda kalmış gibi görünen AK Parti Sakarya Kadın Kolları kongresine dikkat çekmek istiyorum.

Pazar Günü Spor Salonunda yapılacak olan 4, Olağan Kadın Kolları kongresinde Başkan Zehra Hatipoğlu yeni dönem için delege karşısına çıkacak.

 

Zor bir dönemde, bir seçim arefesinde Kadın Kolları başkanlığına atanan Zehra Hatipoğlu kısa zamanda kadın kolları içerisindeki dinamikleri toparlayarak mükemmel bir seçim dönemi geçirdi.

Kişiliği, duruşu ve de vizyonu ile AK Parti Kadın Kollarına büyük bir dinamizm, enerji katarak seçim süreci boyunca gitmedik köy, mahalle bırakmadı Sakarya’da.

Sakarya yerel seçimlerindeki 17:0’ın başarılılar hanesine başta Zehra Hatipoğlu ve ekibi adlarını kocaman harfler ile yazdırdı.

Zehra Hanım’ın kimliğini ve kişiliğini bilmeyen müptezellerin bazen onu haksız yere eleştirdiklerini gördük. Yapılan haksız eleştiriler karşısında metanetini ve hanımefendiliğini koruyan Hatipoğlu her zaman ki dik duruşu ile Sakarya Kadınlarına rol model olarak görev süresini tamamladı.

Şimdi ise Pazar günü yapılacak olan kongrede tekrar yeni dönemde görev almak için kongrede aday gösterildi.

Kadınlarını aktif siyaset içerisinde sokan örnek illerden olan Sakarya Hatipoğlu’nun liderliğinde muhtemeldir ki Haziran seçimlerine 2 Kadın vekil adayı gönderecek.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Doç. Dr. Ayşenur İslam ve 10 Şubat’a kadar yardımcılığını yapan, Siyaset arenasında basamakları hızla ama tutarlı bir şekilde çıkan Çiğdem Atabek…

Zehra Hatipoğlu’nun Sakarya da başarı ile geçirdiği görev süresinin ve Sakarya kadınlarının siyasette gösterdiği üstün başarı bu sonucu ortaya çıkarttı ve de kadın siyasetçilerin neleri yapabileceklerini ortaya koydu.

Burada sağlanan/ yakalanan bu başarı eminim ki birçok il’e de örnek olmaya devam edecektir.

Şehrin ağabeylerinden sonra şehre katkı sunan Ablaların da var olması Sakarya için büyük bir kazançtır.

Pazar günü yapılacak kongreden sonra Hatipoğlu’ nun yönettiği bir kadın kolları, nerede ne zaman nasıl davranmasını bilen, doğruluğu ile, dürüstlüğü ve ahlakı ile Sakarya kadınlarına rol model olmaya da devam edecektir.

Kanaatim o dur ki ;

Sakarya 7 Haziran seçimlerine 3 abla ile, İl Başkanlığında Zehra Hatipoğlu, vekil adaylıklarında Ayşenur İslam ve Çiğdem Erdoğan Atabek ikilisi ile girecek ve başarılı bir sonuç ile ayrılacaktır.

Şimdiden yeni Dönemin Zehra Hanım ve ekibi için hayırlı olmasını dilerim.

Vesselam

 

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2015, 14:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER