Uzak Yakın'da Azerbaycan Konuşuldu

Uzak Yakın Programında bu hafta Kafkasya Ülkelerinden Azerbaycan konuşuldu.

Uzak Yakın'da Azerbaycan Konuşuldu
banner3

Sakarya Üniversitesi Öğrencisi, Yedirenk Uluslar arası Öğrenci Derneği Afrika Sorumlusu Hamza Diakite’nin moderatörlüğünde gerçekleşecek olan Uzak-Yakın adlı program her Cumartesi 17.00’da MedyaRota izleyicilerinin karşısında olmaya devam ediyor. Mali vatandaşı olan Diakite, yapacağı programlarda Sakarya’da Öğrenim gören Farklı Ülkelerden Uluslararası Öğrencileri Misafir etti. Bu haftaki  Program konuğu Kafkasya bölgesinden Saü Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü Öğrencisi Sorag Sayilzade ve Saü İşletme Bölümü Öğrencisi Ferit Amirov Azerbaycan’ı anlattılar.

Azerbaycan veya resmî adıyla Azerbaycan Cumhuriyeti , Batı Asya ile Doğu Avrupa'nın kesişim noktası olan Kafkasya'da yer alan bir ülkedir. Güney Kafkasya'nın en büyük yüzölçümüne sahip ülkesi olan Azerbaycan'ın doğusunda Hazar Denizi, kuzeyinde Rusya, kuzeybatısında Gürcistan, batısında Ermenistan ve güneyinde İran ile komşudur. Kendisine bağlı olan Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti'nin ise kuzey ve doğusu Ermenistan ile, güneyi ve batısı İran ile çevrilmiştir, Türkiye ile de 17 km'lik sınırı bulunmaktadır.

 Farklı  ülkelerin kültürü, siyasi yapısı ve sosyolojisinin, Türkiye’ye geliş süreçlerinin konuşulacağı Uzak Yakın Programı ekranların en yeni ve en dikkat çeken programını MedyaRota nethaber.tv canlı yayınından izleyebilirsiniz.

//www.medyarota.com/video-galeri/ yayınından izleyebilirsiniz.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2017, 16:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER