banner28

Osman Karataş Yazdı / ESED RUSYA PYD İTTİFAKI

Cerablus’a 100 Rus Askeri Konuşlandırıldı, Türkiye Teyakkuzda.

Osman Karataş Yazdı / ESED RUSYA PYD İTTİFAKI
banner3

Terör örgütü PKK, Rus uçağının 24 Kasım'da düşürmesinden sonra başlayan Türkiye-Rusya krizini fırsata çevirdiği yavaş yavaş belgelenir oldu.

RUSLAR'DAN ANTİ-TANK ROKETİ

Ruslar kriz patlak vermeden önce de PKK'ya anti-tank roketleri veriyordu. 24-25 Eylül 2015'te Şırnak Beytüşşebap ilçe merkezi ve çevresindeki askeri üs bölgelerine saldıran PKK'ya yönelik operasyonlarda, bir adet nişangâhı sökülmüş Rus yapımı güdümlü tanksavar füze (9m131) aparatı bulundu.

Rus yapımı tanksavar füze, PKK'nın envanterinde şimdiye kadar rastlanan bir silah değil. Rusların bu süreçte PKK'ya daha fazla silah tedarik etmiş oldukları görülüyor.

Bugünden sonra Türkiye'de gerçekleştirilecek her türlü PKK saldırısı Putin'in PKK'ya, İran'a ve Suriye'ye sattığı silahlar üzerinden olacak.

Bu Üçlü ilişkiyi belgeler nitelikte ki açıklama hain Cemil Bayıkdan geldi

Esed'in desteğiyle PKK'nın Suriye kolu olan PYD'nin bölgeye yerleştirilmesi planı uygulanırken DAEŞ ile savaş bahanesine Rusya da yardım etmeye başladı.

Fırat'ın batı ve doğu yakasını bir araya getirmek isteyen PKK'nın Azez-Cerablus bölgesindeki çatışmalarına Rusya tarafından destek sağlanıyor.

 

PKK'nın Fırat'ın batısına ilerleme çabalarını bilen ve buna engel olmak isteyen Türkiye'ye PKK terör örgütü liderlerinden Cemil Bayık BBC'ye verdiği röportajda tehdit ederek buna karşı çıkacaklarını söyledi.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYIN

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2016, 14:43
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER