O Zaman da Paralel Koşardı!

Anadolu Ajansı Eski Genel Müdürü ve AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk, MedyaRota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’in hazırlayıp sunduğu Analiz programının konuğu oldu.

O Zaman da Paralel Koşardı!
banner3

AK Parti Sakarya Milletvekili Aday Adayı Kemal Öztürk, 89.3 RadyoNet stüdyolarında Analiz programına konuk olarak aday adaylığı sürecini değerlendirdi.

Öztürk, ‘Şükür Küçüklüğünde de Paralel Koşular Yapardı’

Milletvekili Aday Adayı Öztürk, çocukluğunu anlatırken, AK Parti Milletvekilliğinden istifa eden Hakan Şükür’e paralel göndermesi yaptı. Şükür ile aynı okulda öğrencilik yaptığını belirten Öztürk, “Sakarya benim büyüdüğüm şehir. İlkokul, ortaokul ve liseyi burada okudum. İlkokul yıllarında okulun bahçesinde futbol oynardık. Birlikte futbol oynadığımız kişilerden biri de Hakan Şükür’dü. Kendisi o zamanlar da çok paralel koşular yapardı. Daha sonra Adapazarı lisesinde yine yolumuz kesişti. O zamanlar da basketbolda paralel koşular yapardı.” dedi.

Bir Gönderme de Ahmet Hakan’a

Gazeteciliğe üniversite yıllarında başladığını söyleyen Öztürk, ilerleyen yıllarda ise programlara haber editörlüğü yaptığını belirtti. 28 Şubatta direnen programların başında gelen Haber Saati programının editörlüğünü yaptığını ifade eden Kemal Öztürk bir gönderme Hürriyet Gazetesi Köşe Yazarı Ahmet Hakan Coşkun’a yaparak, “Haber Saati 28 şubatta direnen bir programdı. O programın editörlüğünü yapıyordum Ahmet Hakan ile beraber. Benim de yol arkadaşlarım nedense hep sonradan tuhaflaşıyor.” dedi.

Siyaseti Büyüklerden Öğrendim

Devlet büyüklerinin yanında siyaseti öğrendiğinin altını çizen Milletvekili Aday Adayı Öztürk, “2003 yılında Bülent Arınç’ın davetiyle TBMM’de İletişim Danışmanı oldum. 2 yıl sonra da parlamentoda baş danışmanı oldum. 5 yıl parlamentoda çalıştım. Bülent Beyden de çok şey öğrendim ve kendisinin dönemi bitince o zamanların Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanına geçtim. 1 yıl AK Parti Genel Merkezde oldum. Daha sonra Başbakan Danışmanı olarak 3 yıl yanında oldum. Türkiye’yi 3 kez birlikte gezdik; dünyayı da 1 kez. Şu andaki Başbakanımız Ahmet Davutoğlu ile de Bilim Sanat Vakfından tanışıyorum. Yani siyaseti 3 önemli isimden eğitim almış birisiyim.” şeklinde konuştu.

MedyaRota Genel Yayın Yönetmeni Ersin İbil’in “Anadolu Ajansından ayrıldınız ve şimdi de AK Parti Milletvekili Aday Adayı oldunuz. Bu sebeple mi Genel Müdürlük görevinizi bıraktınız?” şeklindeki sorusuna cevap veren Kemal Öztürk, “Hayır, ben 1 Aralık 2014 tarihinde AA Genel Müdürlüğünden istifa ederek İstanbul’da yaşamaya başladım. Yeni Şafak Gazetesinde Köşe Yazarlığı yapmaya başladım. Hala da yazı yazıyorum. Aynı zamanda Katar’ın en büyük gazetesi olan Al-Şark Gazetesinde de haftalık köşe yazarlığı yapıyorum. Aslında mesleki olarak uluslar arası medya, Türkiye medya konularında çalışma yapma çabam vardı. Ama büyüklerimiz ile konuştuktan sonra siyasete olan ilgimiz arttı ve geçtiğimiz Cuma başvurumu yaptım.” dedi.

İbil’in ‘Neden Sakarya’dan Aday Adayı oldunuz?’ sorusunu ise “Sakarya’yı istememin sebebi ait olduğum şehri burası olarak hissediyorum. İstanbul’u çok seviyorum ancak herkesin ‘ben bi evime gideyim’ düşüncesi vardır. Benim evimde Sakarya. Bu yüzden Sakarya’dan aday adayı oldum.” şeklinde yanıtladı.

 

HABER : M. Talha İBİL

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2015, 19:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER