Kime neden oy vereceğiz? / Ersin İbil yazdı

Sandığa GidiyoruzVe o gün geldi.Önümüzdeki 4 yıl için iktidarın kim olacağını oylayacağız.

Kime neden oy vereceğiz? / Ersin İbil yazdı
banner3

Kime neden oy vereceğiz?
Daha önceki yazımda da belirttim. Bu seçim her ne kadar önümüzdeki 4 yıl için yapılacak olsa da aslında önümüzdeki uzun yılları etkileyecek.

Ya bizi geriye, özgürlüklerin olmadığı, çöp dağlarından pis kokudan geçilmeyen, susuz şehirlerde, yolsuzluların dibine batmış bir ülke de yaşamak zorunda olduğumuz dönemlere döneceğiz, ya da 13 yıl öncesinden başlayarak günümüze kadar süren, makus talihimizin değiştiğini gördüğümüz, modern şehirlerde yaşayıp özgüvenimizin zirve yaptığı, dünya ile boy ölçüşen bir ülke de olarak devam edeceğiz.

Buradan hareketle diyorum ki 

Ey Sakaryalı seçmen, Ey Türkiye seçmeni


Unutma, 
İktidarları dönemlerinde ülkeyi batıranları,
IMF kuyruklarında borç dilenen ülke yöneticileri unutma!

Unutma, 

Başka ülke başkanları önünde el aman dileyen, mevkidaşı bacak bacak üstüne atarken, onun karşısında ezilip büzülen başbakanları unutma!

Unutma, 
Her yanını çöp dağları sarmış, pislikten geçilmeyen sokaklarda evlerin çeşmelerinden su yerine tıs sesi geldiği günleri unutma!


Unutma
Bölgemize gelen deprem yardımlarını ilimize aktarmayıp, kendi siyasi ikballeri uğruna ödeyemedikleri işçi memur maaşlarına payanda yapanları unutma!

Unutma.
Sakarya da binlerce insanın öldüğü yüzlerce binanın çöktüğü 1999 depremi sonrasında ilimizi afet bölgesi ilan etmeyip burada yaşayan insanların yıllarca ezilip kaldığını unutma!

Unutma
Dönemlerinde bayındırlık bakanlığı eli ile yapılan yolsuzlukları, mensuplarına sağladıkları haksız kazançları ile ayyuka çıkan, koalisyon hükümetleri dönemlerinde il il, bakanlıkları parselleyerek parselleyerek yandaşlarına çıkar sağlayanları unutma!

 

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 19 Kasım 2015, 04:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER