"Gazetecinin Mevcutlu İfadeye Alınması Şık Olmadı!"

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı’nın polis eşliğinde ifadeye alınmasına ilişkin açıklama yaptı.

"Gazetecinin Mevcutlu İfadeye Alınması Şık Olmadı!"
banner3

Dijital Medya ve Habercilik Derneği (DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamalarında protokol araçlarının kortejin geçeceği alana park edilmesini haberleştiren Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Cumalı’nın söz konusu haberle ilgili başlatılan soruşturma kapsamında mevcutlu olarak ifadeye alınmasına yönelik açıklamalarda bulundu.
Ulaşılabilir durumda olan bir gazetecinin polis eşliğinde ifadeye götürülmesini hoş karşılamadıklarını belirten DİJİMED Başkanı Ersin İbil, açıklamasında “Gazetecilik, toplumun habere ulaşma hakkını sağlayan bir kamu görevidir. Devlet ve milletin aleyhine çalışmadığı müddetçe her gazeteci kutsal bir mesleğin temsilcisidir. Gazeteciler de elbette her vatandaş gibi Yüce Türk Mahkemeleri tarafından yargılanabilir ve suçlu bulundukları takdirde kendilerine cezai yaptırım uygulanabilir. Ancak ulaşılabilir durumdaki bir gazetecinin yaptığı haber nedeniyle mevcutlu olarak ifadeye alınması kanaatimizce şık olmamıştır. Bu vesileyle mevcutlu olarak ifadesine başvurulan Sakarya Halk Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin CUMALI’ya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyor, benzer olayların bir kez daha yaşanmamasını temenni ediyoruz” ifadelerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2019, 19:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER