“Bu Bayram Dijitale Kurban Olmayalım”

DİJİMED Başkanı Ersin İbil, yaptığı açıklamayla Kurban Bayramı’nı kutladı. İbil, açıklamasında “Bu bayramda son model akıllı telefonlarımızı bir kenarı bırakarak aile büyüklerimizi ziyaret edelim. Dijitale kurban olmayalım” ifadelerini kullandı.

“Bu Bayram Dijitale Kurban Olmayalım”
banner3

Dijital Medya ve Habercilik Derneği(DİJİMED) Başkanı Ersin İbil, Kurban Bayramı münasebetiyle bir açıklama yayımladı. Kurban Bayramının inananlar için Allah’a teslimiyeti ifade ettiğini belirten Başkan İbil, “Hz. İbrahim Peygamber, Allah’ın rızasını kazanmak için oğlu Hz. İsmail’i kurban etmeye razı gelmişti. Aynı şekilde Hz. İsmail de Allah’ın rızası için kurban olmaya hazır bir evlat oldu. Her kurban bayramında bu olayı tekrar hatırlarız. Biz Müslümanlar, Allah’a bu teslimiyetle bağlı kimseleriz. Teslimiyetimizin göstergesi olan kurban bayramımız mübarek, kurbanlarımız kabul olsun” dedi.

Bayramların birlik ve beraberlik içinde geçmesi gerektiğini ifade eden DİJİMED Başkanı Ersin İbil, “Bayramların yaz mevsimine denk gelmesi ve teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte bizi biz yapan değerlerimizden uzaklaştık. Müslümanlar için bayram birlik ve beraberlik demektir. Bu bayramda son model akıllı telefonlarımızı bir kenarı bırakarak aile büyüklerimizi ziyaret edelim. Tebriklerimizi akıllı telefon uygulamaları veya arama ile değil, yüz yüze iletelim. Bu bayram dijitale kurban olmayalım” şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2019, 13:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER