Bıktırdın Artık Sedaş / M.Talha'nın Yazısı

Sedaş'ın yetersizliğini yazan M.Talha İbil Bıktırdın Artık Sedaş dediği yazısı :

Bıktırdın Artık Sedaş / M.Talha'nın Yazısı
banner3

Yine olumsuz hava şartları ve yine elektriksiz kalan bir şehir ; Sakarya…

Aralık ayının son günlerinde Sakarya’mızda etkisini gösteren kar yağışı SEDAŞ’ın bir imtihanı oldu. Ve malesef SEDAŞ sınıfta kaldı!

Hendek, Akyazı, Karapürçek, Geyve, Taraklı, Karasu başta olmak üzere Sakarya’nın tamamında elektrik kesintileri yaşandı. Hem de 3 5 saat değil; 24 saatten fazla elektrik gelmeyen ilçeler de oldu!!

Bu ilçelerden biri var ki rüzgar esmeyiersin; hemen elektrik kesiliyor. Son yağışla birlikte 24 saatten fazla elektrik gelmeyen o ilçenin adı; KARAPÜRÇEK!

Evet, Karapürçek’in Hocaköy, Küçük Karapürçek ve Kanlıçay Mahallelerinde 30 Aralık Salı saat 16.30’dan 31 Aralık Çarşamba 17.00’a kadar elektrik yoktu..

Peki nedir Karapürçek’te olan sorun? Bundan 10 yıl önceki alt yapı ile fırtına olmadan kesilmeyen elektrikler(1-2 saatlik kesintiler dışında), yapılan çalışmalar e yeni teknolojiler ile ne oluyor da en ufak problemde 1 günü aşkın sürede gelmiyor? Faturasını 3 gün geciktirdiğinde elektrik hizmetinden yararlanamayan vatandaş neden mağdur ediliyor?!!

Karapürçek ilçesindeki sorunla ilgili küçük çaplı bir araştırma yaptığımızda karşımıza çıkan en temel sorun; SEDAŞ’ın Karapürçek’te hizmet veren binasını ve ekiplerini Akyazı ilçesine kaydırması oluyor.

SEDAŞ’ın Karapürçek ilçesinde hizmet veren binasında çalışan eski bir SEDAŞ işçisi ile yaptığım görüşmede İlçe hizmet biriminin kapatmasıyla ilgili bahane de oldukça ilginç!

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ!

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 2015, 12:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER