BASINA YENİ “KOORDİNATÖR / DANIŞMAN”!

Göreve başlar başlamaz ilk olarak Basın Müdürlüğünde yaptığı değişiklikle İrfan Kardeş’i Basın Müdürlüğü görevine getiren Başkan Ekrem Yüce son olarak da Sakarya basınında uzun yıllar televizyon yorumcusu olarak görev yapan Ahmet Bağ’ı göreve getireceği ifade edildi.

BASINA YENİ “KOORDİNATÖR / DANIŞMAN”!
banner3

Sakarya Büyükşehir Belediye Basın müdürlüğüne İrfan Kardeş’in atanmasının ardından Saski Basın sorumluluğuna ise Erenler Belediyesi Özel Kalem müdürlüğü de yapan Kemalettin Kaya getirilmişti. Başkan Yüce basın bürosunda son tasarrufu ise eski televizyon yorumcusu Ahmet Bağ oldu.

Başkan Yüce’nin Ahmet Bağ’ı arayarak bu konuda kendisi ile görüşme yapmak üzere belediyeye davet ettiği ancak görüşmenin başkan Yüce’nin yoğun programı nedeni ile yapılamadığı bilgisine ulaşılsa da Ahmet Bağ’ın bir haber sitesine yaptığı açıklama ile görevine başladığını bildirmesi kafaları karıştırdı.

GÖREVE BAŞLADIĞINI DUYURDU!

Ahmet Bağ, henüz resmi görevlendirmenin yapılıp yapılmadığını belli olmadan MedyaDetay.Com sitesine yaptığı açıklama ile görevine başladığını duyurdu.

Bağ yaptığı açıklamada“Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem Yüce tarafından tarafıma verilen bu görev nedeniyle büyük onur duydum. Geçmişten gelen bilgi birikimimin yanı sıra sektördeki gelişmeleri de yakından takip ederek, Sakarya Büyükşehir Belediyesi ile Sakarya basını arasında bir köprü görevi kuracağım.” Şeklinde konuştu.

İDDİALI AÇIKLAMALAR!

Sektörün sorunlarını da, beklentilerini de iyi bildiğini ifade eden Ahmet Bağ “Bu konuda edindiğim ciddi deneyim ve tecrübelerimi, yeni görevimde en iyi şekilde kullanarak yaşanan sıkıntıların çözümü noktasında azami gayret göstereceğim” ifadelerini kullandı.

KÖPRÜ KURACAK!

Ahmet Bağ, basın biriminin daha aktif, daha verimli ve daha başarılı olabilmesi için ekip arkadaşlarıyla birlikte gayret göstereceklerini dile getirerek, “Büyükşehir belediyesini ve büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce’yi en üst perdeden ve en doğru biçimde temsil edeceğimizin, tabiatı ile bağlı bulunduğumuz siyasi iradenin ölçüleri ve kriterlerine de uygun adımlar atacağımızın bilinmesini isterim” dedi.

BASIN EKONOMİK SIKINTIDA!

Bir bölgenin gelişmişliği basının gücü ve etkisi ile doğru orantılıdır” diyen Bağ, “Son yıllarda basının ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığını biliyorum. Bu noktadan yola çıkarak, yapımızı, dokumuzu ve imkanlarımızı da gözden geçirerek, sorunların çözümü için kısmen de olsa büyükşehir belediyesi olarak neler yapabiliriz konusunda karşılıklı yapılacak değerlendirmelerin de yararlı olacağını düşünüyorum” dedi.

TEHDİTLERE PRİM VERMEYECEK!

Ahmet Bağ, gerek büyükşehir belediye başkanı Ekrem Yüce’nin çalışmaları ve girişimleri, gerekse büyükşehir belediyesinin etkinlikleri, projeleri ve saptamaları ile ilgili yapıcı eleştirilerden her zaman istifade edeceklerini, yalan, yanlış, iftira ve tehditler üzerinden yapılan haberlere de asla pirim vermeyeceklerini söyledi.

Güncelleme Tarihi: 17 Temmuz 2019, 12:56
YORUM EKLE
YORUMLAR
Turgay özbalkan
Turgay özbalkan - 3 ay Önce

vermezde verdirmezde adamdır Ahmet Bağ. kaytaranlar yandı

SIRADAKİ HABER