Akyazı Haber'den Emek Hırsızlığı İddiası

Sakarya'nın Akyazı ilçesinden yayın yapan etkili haber portallarından biri olan Akyazihaber.com’da sitelerinde yayınlanan haber için emek hırsızlığı suçlaması yaptı. AkyazıHaber'in iddiasına göre sitede yayınlanan bir haber daha Medyabar grup tarafından kaynak gösterilmeden “kopyala- yapıştır” şeklinde çalınarak kullanıldı. 

Akyazı Haber'den Emek Hırsızlığı İddiası
banner3

Konu ile Akyazıhaber.com dan yapılan açıklamay şöyle;

Emek hırsızlığının sonuncusu, www.akyazihaber.com’da yayınlanan “Kuzuluklu genç Türkmen dağında” haberinde yaşandı. akyazihaber.com’da haberi, hiç okumadan, alarak kendi sitesinde yayınladı.
Ancak, editörümüzün yaptığı bir harf hatasını fark etmeyen emek hırsızı site, habere aynı hata ile sitesinde yer verdi.
Bir yorumcumuzun uyarısı üzerine haberde sehven yaptığımız hata, emek hırsızlığını bir kez daha ortaya çıkarmış oldu. Böylece akyazihaber.com’un ürettiği birçok haberi kopyala yapıştır yaparak çalan emek hırsızları da yakayı ele verdi.
Medyabar.com ve onun yayın organı Akyazı net, girdiğimiz haberi hemen kopyalayarak alıp sitelerinde yayınladı. Daha önce de birçok haberlerimizi alarak yayınlayan, fotoğraflara koyduğumuz işaretleri anlamadan alıp renk tonlarını değiştirerek çalan bu sitelerin habercilik anlayışları arasında emek hırsızlığı olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2016, 15:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER