banner28

Akit ve Yeni Şafak'a Silahlı Saldırı

Yeni Şafak Gazetesi'nin İstanbul Bayrampaşa'daki binasına ve Akit Medya Grubu binasına eş zamanlı Molotof ve silhlı saldırı gerçekleştirildi.

Akit ve Yeni Şafak'a Silahlı Saldırı
banner3

Her iki binaya yapılan saldırılar sonrası can kaybı olmadı. Saldırılar sonrası binalarda yangın çıktı. Çıkan yangın güvenlik güçlerinin yardımı ile söndürüldü.

 

Bayrampaşa'da bulunan Yeni Şafak Gazetesi'nin olduğu binaya kimliği belirsiz kişiler tarafından molotoflu ve silahlı saldırı düzenlendi. Binanın giriş kapısına molotoflar atan saldırganlar ofislerin bulunduğu bölümlere ise uzun namlulu silahlarla ateş açtı.

Olayda, ölen ya da yaralanan olmazken, binada maddi hasar meydana geldi. Molotof kokteyli atılan giriş kapısı, güvenlik görevlisi tarafından söndürüldü. Saldırı sonrası olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi. Polis, olay yeri ve çevresini emniyet şeridiyle kapatıp inceleme yaparken, çevredeki güvenlik kameraları da incelemeye alındı.

Akit Medya Grubu'na molotoflu saldırı

 

3 adet pompalı tüfek mermi kovanı bulunurken molotof bombalarının da atıldığı anlaşıldı.

Bombaları atan şahısların kaçtığı gözlenirken molotofun isabet etmesi nedeniyle bina önündeki araçta yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin çalışması sonucu yangın söndürüldü.

Güncelleme Tarihi: 11 Şubat 2016, 07:28
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER