AK Parti'nin Listesi / Ersin İbil Yazdı

Ersin İbil AK Parti Listesini ve hedeflenen sonucu yazdı ...

AK Parti'nin Listesi / Ersin İbil Yazdı
banner3

Adayların açıklanmasının ardından Sahaya inen AK Parti adayları sırası ile STK ve kurumları gezip adaylarını tanıtıyor.

Uzun değerlendirme neticesinde aday olarak gösterilen kişiler kimsenin elbette diyebileceği bir şey yok.

Genel Merkez ince eledi sık dokudu ve böyle bir tablo, bu kişiler ile yola çıktı.

Kısaca adaylara bakacak olursak;

Listede olan Başta Bakan Hanım, ardından Sayın Mustafa İsen’in kalitesi ortada. İsen’den sonra gelen Ali İhsan Yavuz uzun yıllardır Sakarya siyasetinde adından söz ettirmiş, son dönem de vekillik yapmış bir isim. Yine Recep Uncuoğlu AK Parti’de 5.5 yıl İl başkanlığı yaptı. Uncuoğlu’nun görev süresince AK Parti çıtası kim nereden bakarsa baksın yukarıya çıkmış bir isim.

Listenin en popüler ismi kuşkusuz Sakarya’da adını son 20 yıldır hep başarıları ile duyduğumuz eski Hendek Belediye Başkanı Ali İnci. İnci Hendek’e sığmayan bir yapısı ile beklide çok önceden Sakarya dışında Sakaryalılara hizmet için olmalıydı. Rahat bir sıradan listeye giren İnci’nin katkı sağlayacağı seçim çalışmaları ardından gelen Recep Hacıeyüpoğlu’nu da meclise taşıyacağı düşünülüyor. Recep Hacıeyüpoğlu’nun listeye girmesi de şaşılacak bir durum değil. Zira Hacıeyüpoğlu’da  Sakarya’da oldukça sevilen ve karşılık bulan bir isim.

Son sırada ise sürpriz bir isim Bilgehan Doğru var.

Adayların açıklandığı gün MedyaRota.Com WEB TV canlı yayınında kendisi ile yaptığım mini röportajda ifade ettiği üzere listeye girmesi onun içinde sürprizdi. Bilgehan Doğru hakkında Sakarya Kamuoyu pek bir şey bilmese de kendisini tanıyan hemen herkesin görüşü çok değerli bir isim olduğu yönünde.

***

AK Parti’de aslında aday olanlardan çok olamayanların konuşulduğunu görüyoruz açıklamanın ertesinde.

Bu da çok doğal ki Aday kalitesi oldukça yüksek bir liste vardı.

Listeye giremeyenlerde beni en fazla şaşırtan isim Çiğdem Erdoğan Atabek oldu. Hemen hemen neredeyse  Atabek’in listede olacağına kesin gözü ile bakıyordum.

Bu öyle körü körüne sempati duyduğumdan filan da değildi.

YAZININ TAMAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2015, 18:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER