TSM Konseri Büyüledi

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi ve Sakarya Trabzonlular Derneği tarafından düzenlenen Türk Sanat Müziği Konseri Anneler Gününe özel gerçekleştirilerek unutulmaz bir konser etkinliği yaşandı.

TSM Konseri Büyüledi
banner3

Annelere Özel Konser

Adapazarı Halk Eğitim Merkezi (HEM) ve Sakarya Trabzonlular Kültür Dayanışma Derneği işbirliğiyle yürütülen projeler meyvelerini veriyor.  Geçtiğimiz gün,  Şef Orçun Üretmen yönetiminde Anneler Gününe Özel  düzenlenen konserde, Türk Sanat Müziği (TSM) kursuna katılan öğrenciler bir konser verdi.  İlk bölümünde Hicaz Makamı şarkılarının, ikinci bölümünde Hüzzam Makamı, Rast Makamı ve Nihavend Makamı şarkılarının seslendirildiği konser dinleyicilerden büyük beğeni topladı.
Çok Sayıda Davetli Katıldı.
Konsere , Sakarya Valisi Sayın Mustafa Büyük ve Eşi, Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet Akyüz,  Sakarya il Emniyet  Müdürü  Osman Babadağı ve Eşi,  Serdivan Kaymakamı  Ramazan Şahin ve Eşi,      Erenler Kaymakamı Mehmet Mızrak ve Eşi,  İlçe Milli Eğitim Müdürü Ziya Cevherli ve Eşi, Adp. Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Cincorop, Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahman Çakar, dernek yönetim kurulu üyeleri, İl Milli Eğitim Müdürü Selim Yavuz Sandıkçı ve çok sayıda davetli katıldı.

Amaç  Türk Sanat Müziği ve Türk halk müziğini toplumun her kesimiyle buluşturmak
Adapazarı Halk Eğitim Merkezi ve Sakarya Trabzonlular Derneği tarafından Anneler Gününe Özel düzenlenen  konserde Adapazarı Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Cincorop, konser öncesi yaptığı konuşmada ilk olarak konsere katılan bayan davetlilerin anneler gününü kutladı.  Cincorop konuşmasında El sanatları, Müzik, Spor, Çocuk gelişimi, Yabancı Dil kurslarını açtıklarını ve geçen sene 134 olan kursiyer sayısının bu sene 318 kursiyerlerin ulaştığını söyledi.  Gerçekleştirilen TSM konserinde amaçlarının Türk Sanat Müziği ve Türk halk müziğini toplumun her kesimiyle buluşturmak olduğunu belirten Cincorop,  Türk Sanat Müziği ve Türk Halk Müziğinin ortaokul ve lise öğrencilerine sevdirmek olduğunu  söyledi.  Birçok organizasyonda Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneğinin  binalarını kendilerine açtıkları için Dernek Başkanı Adburrahman Çakar’a  ve dernek yöneticilerine teşekkür etti.
Çakar “Sakarya’nın her sıkıntısı ayağımıza değil yüreğimize batmış bir diken gibi bizlere acı verir “
Trabzonlular Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Abdurrahman Çakar, konser öncesi  gerçekleştirdiği  açılış konusmasında ilk olarak konsere katılan bayan davetlilerin anneler gününü kutladı. Trabzonlular Derneği olarak kültürel faaliyetler ile sosyal sorumluluk projelerine öncelik verdiklerini belirterek, bu etkinlikler ve yardımların sadece dernek üyerini değil, tüm sakarya halkını kapsadığını belirtti. Başkan Çakar “Sakarya’nın gelişme ve kalkınmasında taşın altına bir el konulacaksa, ilk elin bizim olmasını isteriz. Sakarya için her güzel şey bizi mutlu eder.  Sakarya’nın her sıkıntısı ayağımıza değil yüreğimize batmış bir diken gibi bizlere acı verir “ dedi.  Çakar konuşmasının sonunda Konser etkinliğinde emeği geçen tüm kursiyerlere, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yalçın Cincorop’a ve Dernek üyelerine teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 13 Mayıs 2014, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER