TOPLUMSAL YARAYA SANATSAL BAKIŞ

SAÜ’lü genç boşanma vakalarının çocuk üzerinde etkisini anlattığı  fotoğrafla ödüle layık görüldü Sakarya Üniversitesi Kadın ve Aile Araştırma Merkezi(SAÜKAM) tarafından düzenlenen aile temalı fotoğraf yarışması sonuçlandı. Yarışmanın birincisi boşanma temalı fotoğrafıyla Nedim Örüç oldu.

TOPLUMSAL YARAYA SANATSAL BAKIŞ
banner3

ÖDÜL TÖRENİ

Sakarya Üniversitesi’nde düzenlenen ödül törenine; Vali Ahmet Hamdi Nayir’in eşi Münevver Nayir ve Sakarya Üniversitesi Rektörü Fatih Savaş’ın eşi Sema Savaşan katıldı. Yarışmanın birincisi olan Sakarya Üniversitesi Yüksek Lisans öğrencisi Nedim Örüç, ödülünü Münevver Nayir’in elinden aldı.

TOPLUMSAL YARA

Ödül töreni sonrasında gazetemize açıklamada bulunan Nedim Örüç,  çektiği fotoğrafla boşanmaların çocuklar üzerindeki etkisini anlatmaya çalıştığını belirtti. Artan boşanma vakalarının toplumda kanayan bir yara haline geldiğini ifade eden Örüç, “Boşanma, ebeveynleri etkilediği gibi o evliliğe dair ne varsa her şeyi etkilemektedir”. Bu etkiyi en çok hissedenler ise çocuklardır” dedi.

FARKINDALIK OLUŞTU

Örüç, “Çocuğun gelişiminde en önemli etkiyi yapan aile kurumunun eksikliği çocuklarda derin hasarlar bırakmaktadır ve bu hasar tüm yaşamını etkilemektedir. Bu çocuklar yaşam içerisinde başarıyı yakalasalar dahi, gerçek mutluluğa ulaşamazlar. Toplum olarak bu duruma eğilmeli ve çözüm yolları bulmalıyız. Çünkü aile biterse, toplum da biter. Ben bu yarışmaya katıldığım için çok mutluyum. Önemli olan birinci olmak değil bir farkındalık yaratmak” dedi.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2019, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER