Sivil Konservatuvar İçin İlk Adım Tamamlandı

Düzenlediği seminer programları, konferanslar, sergiler, film galaları, kongreler, paneller ve konserlerle şehrin kültür ve sanat hayatına farklı bir soluk getiren Serdivan Fikir ve Sanat Akademisi yeni bir projeyi daha hayata geçirdi.

Sivil Konservatuvar İçin İlk Adım Tamamlandı
banner3

Fikir ve Sanat Akademisi sivil bir konservatuvar yolunda ilk adımı atarak "Müzik Akademisi" programı ile eğitimlere başladı.

Doğan Dikmen’den, Ferdi Koç’a, Haci Bekir Kurşunet’ten Abdullah Uysal’a kadar alanında uzman, ulusal ve uluslararası çapta düzenlenen organizasyonlarda ülkemizi temsil eden önemli isimler 6 hafta boyunca deneyimlerini öğrencileriyle paylaşacak.

Geleneksel musiki anlayışını devam ettirmek, aynı zamanda yenilikler kazandırmak istediklerini ifade eden Fikir ve Sanat Akademisi yetkilileri, Müzik Akademisi ile öğrencilere hem müzik nazariyatının öğretildiğini hem de kendilerine uygulama yapma imkanı sunulduğunu belirttiler.

6 haftalık eğitim boyunca öğrenciler; Türk Müziği Nazariyatı - Meşk: Repertuar, Üslup ve Tavır -  Müziksel İşitme, Okuma ve Yazma - Medeniyet Gelenek ve Musiki konularında 4 farklı derste eğitim alacak.

Güncelleme Tarihi: 02 Aralık 2015, 14:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER