Saküt'ün 'Düdüklüde Kıymalı Bamya'sı  Çok Beğenildi

Sapanca Kültür ve Tiyatro Topluluğu(Saküt)’ün bu yıl liseli gençlerle hazırladığı ikinci oyunu olan Memet Baydur’un Düdüklüde Kıymalı Bamya’sı, Ramazan ayı arifesinde, saat:20.00’de,Sakarya Üniversitesi Sapanca Turizm Fakültesi Sahnesi’nde sahnelendi ve çok beğenildi. Sapanca Şehit Albay Güner Ekici Lisesi öğrencilerinin, Saküt yönetmeni Cemal Karaağaç ve Esra Onur tarafından yönetilen oyunda öğrenciler, oyunculuk sanatından üst düzey örnekler sergilediler.

Saküt'ün 'Düdüklüde Kıymalı Bamya'sı  Çok Beğenildi
banner3

Sapanca Belediyesi, Sapanca Halk Eğitim Merkezi, Saü Sapanca Turizm Fakültesi ve Eker Lokanta katkılarıyla sahnelenen Düdüklüde Kıymalı Bamya’yı sahneye hazırlayan yönetmenler Karaağaç ve Onur’a, oyunu izleyen İlçe Milli Eğitim Müdürü M.Nuri Dede ve İlçe Milli Eğitim Şb.Md.Çiğdem Ayanoğlu çiçek ve başarı plaketi takdim ederek, tüm oyuncular ve teknik ekibi kutladı. Dede ayrıca, Sapanca Şht.Alb.Güner Ekici Anadolu Lisesi Müdürü Ersin Yılmaz’a da teşekkür etti.

Düdüklüde Kıymalı Bamya adlı oyunda rol alan oyuncular Beyda Başkurt, Elif Çakıroğlu, Eslem Sezgin, Melisa Tanta, Nur Taylan, Selim Bölük, Talha Şevki Kibar ve Tuğçe Tanta’ydı. Oyunun ışık ve müzikleri ise Çağrı Turgay Ustaoğlu, Denizhan Akmaz ve Enes Gümüş tarafından yapıldı.

 

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2017, 10:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER